Analytici Goldman Sachs předpovídají paritu eura a dolaru

10:26 | wa pe | Diskuze

V dnešní zprávě klientům následuje Goldman Sachs své přesvědčení, že období nerozhodnosti v otázce dalšího vývoje dolaru trvající od schůze FOMC v březnu až do současných schůzek ECB a FEDu skončilo a bude pokračovat cestou nejmenšího odporu, tedy poklesu hodnoty EUR a USD.

 

„Mezihra“ jak je toto období nazýváno byla charakterizována holubičí politikou FEDu po březnovém silném posílení dolaru a následném výprodeji dluhopisů, což v očích Goldman Sachs podkopalo věrohodnost kvantitativního uvolňování ECB.

Data o vývoji míry nezaměstnanosti ve Spojených státech učinila prosincové zvednutí úrokových sazeb téměř jistým, ale trhy se stále pod dojmem „mezihry“ zdráhají investovat do dlouhodobých státních dluhopisů. Koneckonců obchodně vážený index amerického dolaru teprve v pátek překonal své březnové maximum,“ jak uvádí ve zprávě Goldman Sachs.

 Analytici banky zvláště odmítají dva populární důvody současného držení amerického dolaru na uzdě.

„Zvýšení úrokových sazeb a následné zpřísnění měnové politiky FEDem není zcela v zájmu amerického dolaru z toho důvodu, že za prvé, takovýto krok není zadarmo a za druhé, toto zvýšení by učinilo prosincové kvantitativní uvolňování ECB méně pravděpodobné či ambiciózní. Nesouhlasíme s oběma těmito důvody a spíše na ně nahlížíme jako škodu způsobenou v průběhu „mezihry“ uvádí dále Goldman Sachs.

„ECB se v říjnu znovu přiklonila k holubičím opatřením, načež FED ve stejném měsíci nasadil jestřábí tón. Ve zkratce, obě centrální banky sledují své vlastní domácí cíle, což je samozřejmě cílem monetární politiky s volně plovoucím směnným kurzem. Myslíme si, že velkou výzvou pro ECB bude dostat základní míru inflace na její inflační cíl, což si jednak vyžádá další stimuly a stejně tak důležitými budou stabilní výnosy dluhopisů“ tvrdí ve zprávě Goldman Sachs

Vezmeme-li v úvahu velikost této výzvy a neochotu trhu vyjít politice ECB vstříc, vidíme stále velký prostor pro snížení hodnoty EUR a USD na úroveň parity a dále,“ odhaduje Goldman Sachs.

Goldman Sachs odhaduje obchodování EUR/USD před prosincovým setkáním ECB na 1,05 a na úrovni 0,95 ve dvanácti měsících.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.