Analytici BAML zvedli cílovou cenu pro akcie Apple

18:05 | Ne Ro | Diskuze

Analytici z Bank of America Merrill Lynch (BAML) zvýšili cílovou cenu pro akcie společnosti Apple Inc. (AAPL) ze 180 USD na 220 USD.

Ilustrativní obrázek
Foto: Open Grid Scheduler / Grid Engine

Současně analytici potvrdili investiční doporučení pro akcie Apple na Buy. Nová cílová cena se nachází o cca 25 % výš, než jaký byla včerejší uzavírací cena, neboli představuje v úhrnu tržní valuaci společnosti Apple na 1,1 biliónu USD.

Analytici ve svém doprovodném komentáři hovoří o potenciálu repatriace zahraničních zisků Apple zpět do USA, o nižší daňové sazbě a o navýšeném odhadu pro následující účetní období. Zvýšenou stabilitu korporátních zisků by měl garantovat hladký cyklus s chytrými telefony iPhone, míní analytici, přičemž očekávají, že Apple bude repatriovat 236 miliard USD z 253 miliard USD, které momentálně drží mimo USA. Repatriované prostředky posléze využije na zpětný odkup vlastních akcií, na výplatu dividend akcionářům a na fúze a akvizice, odhadují analytici.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.