Americký dolar v minulém týdnu výrazně oslabil, tento týden by mělo dojít ke zklidnění

04.04.2016 08:43 | fa ra | Diskuze

Americký dolar v minulém týdnu výrazně oslabil. Proti euru ztratil necelá dvě procenta. Hlavní ránu mu hned z kraje týdne zasadila prezidentka Fedu Janet Yellen, která zdůraznila, že při zvyšování úrokových sazeb je nutná opatrnost. Na konci týdne dolaru už ani nepomohl dobrý report z trhu práce, který ukázal nejenom na další velmi slušný růst nových pracovních míst, ale mírně překvapil i rychlejším růstem hodinové mzdy.

Foto: 401(K) 2012

Míra nezaměstnanosti sice o desetinku stoupla, ale to hlavně kvůli rostoucí míře participace. Navíc euro podpořily údaje o spotřebitelských cenách. Inflace byla vyšší v Německu i za celou eurozónu. Předstihové indikátory PMI nadále ukazují na dobrý růst evropské ekonomiky. Kurz USD/EUR tak vstupuje do nového týden těsně pod úrovní 1,14.

Tento týden bude na data o něco chudší. Pozornost na sebe strhne zápis z posledního zasedání Fedu, který pomůže odhalit, jak členové FOMC vnímají rozložení rizik prognózy, i když hodně již v minulém týdnu prozradila Janet Yellen. Zveřejněná data by měla ukázat na propad továrních objednávek a zvýšení deficitu obchodní bilance. Na druhé straně předstihový indikátor ISM by měl zaznamenat zlepšení.

Průmyslová produkce za únor by v Německu i ve Francii měla zaznamenat meziměsíční pokles. Nicméně po velmi dobrých číslech z ledna ekonomové SG stále předpokládají v prvním čtvrtletí letošního roku slušný růst v průmyslu.

Ekonomický kalendář tedy napovídá, že tento týden dojde na trzích ke zklidnění. Dolar by měl přestat oslabovat a mohl by zkorigovat část svých ztrát z minulého týdne.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.