Americký dolar má před sebou šest let oslabování, varují analytici Morgan Stanley

13:05 | wa pe | Diskuze

Forex analytici Morgan Stanley jsou přesvědčeni, že i přes očekávané zvyšování úrokových sazeb FEDu, čeká americký dolar v příštích šesti letech oslabování a to především na párech s měnami rozvojových ekonomik. 

Foto: Images Money

Zvýšení úrokových sazeb v USA bude vyváženo silnějším růstem globální ekonomiky, tvrdí analytici Morgan Stanley. Ti doporučují zaujmout krátké pozice na americkém dolaru především vůči měnám rozvíjejících se ekonomik a vůči euru.

Podle Hanse Redekera z londýnské pobočky Morgan Stanley se rally na USD/JPY v prvním čtvrtletí zastaví na úrovni 117 předtím, než před koncem příštího roku pár oslabí až na úroveň 108. Dolarový index (DXY) dosáhnul svého vrcholu letos v lednu a nyní bude následovat šest let oslabování. Namísto úrokových sazeb bude nyní rozhodujícím faktorem hospodářský růst ve zbytku světa, který konečně začíná dohánět ekonomiku USA, je přesvědčen analytik.

zdroj: Bloomberg

I přesto, že FED pravděpodobně přistoupí ke zvýšení sazeb v prosinci a poté ještě třikrát v průběhu příštího roku, toto utahování měnové politiky bude mít pouze „taktický dopad“ na sílu amerického dolatu, uvedl Redeker. Stejně jako Evropská centrální banka i Bank of Japan postupně opustí svou politiku řízení výnosové křivky. Donutí ji k tomu posilující hospodářský růst, který registrujeme napříč globální ekonomikou.

Zvyšující se inflační tlaky ve vyspělých ekonomikách budou i nadále tlumeny technologickým rozvojem, což by mělo dále zvýšit atraktivitu vyšších výnosů na rozvojových trzích. Redeker v tomto ohledu doporučuje především ruský rubl, který se bude opírat o vysoké tempo ekonomického růstu Ruské federace a konzervativní politiku její centrální banky. Vzhledem k nízké zadluženosti indické ekonomiky, její vysoké produktivitě a reformní vládě je nyní atraktivní také indická rupie, míní analytik. Doporučuje také kolumbijské a chilské peso či polský zlotý. Naopak stranou by investoři měli zůstat v případě mexického pesa a brazilského realu, které ohrožuje příliš vysoké politické riziko. Konečně v případě EUR/USD analytik očekává posílení na úroveň 1,25 v prvním čtvrtletí příštího roku. 

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.