Americké výsledky zůstávají ve středu zájmu

07:44 | Swissquote Ltd | Diskuze

Je to už víc než dva týdny, co Federální rezervní systém rozhodl ponechat úrokové sazby nezměněné.

Foto: Federalreserve

Dolar není od té chvíle schopen zvrátit negativní momentum, protože účastníci trhu snižují pravděpodobnost zvýšení sazeb. Pravděpodobnost prosincového zvýšení, která se odvíjí od futures fondů Fedu, klesla pod 50%, trh zcela vyloučil listopadové zvýšení. Pozornost trhů, stejně jako pozornost Fedu, se soustředí na ekonomické výsledky, aby odhadly pravděpodobnost zvýšení před koncem roku.

Minulý týden byl z pohledu hospodářských dat rušný. Předběžný PMI služeb a složený PMI vypadaly mírně povzbudivě, ale není to nic, co by budilo nadšení. Předběžný PMI služeb Markit na září stoupl z 51předešlý měsíc na 51,9, což je mírně nad očekáváním trhu 51,2. Předběžný složený PMI poskočil z 51,5 na 52. Ve čtvrtek byly zveřejněny údaje o růstu, třetí odhad HDP za druhé čtvrtletí se dostal mírněe nad medián výhledu 1,3%. Na druhou stranu osobní spotřeba byla upravena meziměsíčně o něco níž na 4,3% (sezónně upravený roční průměr) ve srovnání s předcházejícím odhadem 4,4%. Americký růst táhne spotřeba, tempo udává především osobní spotřeba a spotřeba domácností.

A nakonec osobní spotřeba a příjem vyšly v srpnu v souladu s očekáváním, meziměsíčně 0,0% a 0,2% (proti dohodnutým 0.1% a 0.2%). Oblíbené měřítko Fadu v oblasti inflace, jádrová osobní spotřeba a výdaje, odpovídají s výsledkem 1,7% meziročně ve srovnání s červencovými 1,6% výhledu.

Celkově očekáváme, že americké výsledky budou ve 3. čtvrtletí nadále směřovat ke zpomalující se ekonomické aktivitě, což by mohlo ohrozit prosincové zvýšení sazeb. Nepřekvapilo by nás ale, kdyby Fed v prosinci stiskl tlačítko, i kdyby výsledky nebyly dost silné. Stejně jako minulý rok by mírné zvýšení sazeb představovalo jen drobný ústupek, ale vyslalo tolik potřebný signál důvěry.

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.