Americké výsledky odsunuté do pozadí

12.07.2016 08:00 | Swissquote Ltd | Diskuze

Uprostřed zveřejnění neočekávaně dobrého červnového non farm payrolls (+287 tis. proti očekávaným 180 tis. a minulým 11 tis.) poklesl EUR/USD o 0,71% na 1,10, ale rychle se vrátil k 1,1050, protože tradeři si uvědomili, že posílení NFP je před hlasováním o brexitu omezené. Účastníci trhu věnovali americkým výsledkům od 23. června méně pozornosti.

Foto: 401(K) 2012

Zpráva ADP zveřejněná minulou středu neměla na greenback (USD) téměř žádný vliv, ačkoli překvapila zvýšením na +172 tis. Pracovních míst proti očekávaným 160 tis. a předešlým 168 tis. Stejně tak zveřejněnou zprávu o červnovém zasedání FOMC investoři z valné míry ignorovali, ale nikoli ze stejného důvodu. Tyto diskuse a rozhodnutí o úrokových sazbách probíhaly ještě před brexitem, takže neodrážejí názory Fedu od této události. Trh bude muset počkat na další zasedání FOMC, které se bude konat koncem července. Neproběhne ale tisková konference, zveřejní se jen vyhlášení.

Nicméně zpráva zveřejněná minulý týden nabízí některé náznaky, například že komise se zdráhala zahájit před hlasováním o brexitu zpřísňování a byla ochotna zadržet další údaje o pracovním trhu, zvlášť po slabé květnové zprávě o NFP, která nastínila chmurný obrázek pracovního trhu (38 tis. nových míst v soukromé sféře proti očekávaným 160 tis.).

Ačkoli poslední zpráva o pracovním trhu není povzbudivá, uvažování Fedu zřejmě neovlivní tak jako před hlasováním o brexitu. Trh je nyní zaměřený na tento příběh a stav americké ekonomiky odložil do pozadí. Podle posledních odhadů podle futures na fondy Fedu trh očekává zvýšení sazeb Fedu nejdříve koncem roku 2017. Myslíme si proto, že zveřejněné údaje o americké ekonomice budou mít na USD menší vliv ve srovnání se situací před brexitem.

Swissquote

 

 

 

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.