Americké údaje o trhu práce zvýší volatilitu na měnových kurzech

08:25 | fa ra | Diskuze

Bank of England se včera jednohlasně rozhodla snížit svou základní úrokovou sazbu na 0,25 %. I když na navýšení limitu programu kvantitativního uvolnění nepanovala shoda, schválen byl také. BoE tedy na trhu nakoupí aktiva za dalších 60 mld. GBP. Mezi ty budou moci patřit i korporátní dluhopisy (10 mld. GBP v příštích 18 měsísích).

Foto: Web4Trader

Podle nové prognózy britské HDP vzroste o 2 % letos a 0,8 % v příštím roce (dříve 2,3 %). Inflace se ve dvou až tříletém horizontu dostává na úroveň 2,4 %, avšak s tímto vývojem je konzistentní další snížení sazeb až na hladinu 0,1 %. Guvernér BoE na tiskové konferenci uvedl, že uvolnění měnové politiky bylo vynuceno významným poklesem výhledu, snahou zredukovat nejistotu v britské ekonomice a také délkou transmisního mechanismu, aby dopad tohoto kroku byl v ekonomice vidět co nejdříve. M. Carney prohlásil, že limit pro snižování sazeb leží v kladných číslech. Pro případné další uvolnění má BoE k dispozici jiné nástroje, které ovšem nespecifikoval.

Libra na toto rozhodnutí reagovala poklesem své hodnoty o 1,6 % shodně proti euru i americkému dolaru. Kurz eura vůči dolaru včera nezaznamenal významnější posun. Dnes by tomu mohlo být jinak.

V USA budou totiž zveřejněny údaje o počtu nových pracovních míst vytvořených v nezemědělských sektorech. Podle odhadu SG by se červencové číslo mohlo vrátit zpět na 140 tis., což více odpovídá trendovému vývoji. Květnové a červnové údaje totiž byly vychýleny jednorázovými faktory níže a pak zase výše. Tržní konsenzus pak očekává 180 tis. nových pracovních pozic v americké ekonomice. Míra nezaměstnanosti, která v květnu spadla na 4,7 % za dubnových 5 % a v červnu opět vzrostla na 4,9 %, by tentokráte mohla vykázat 4,8 %. Průměrný hodinový výdělek pravděpodobně v červenci vzrostl o 0,3 % m/m, meziroční tempo růstu pravděpodobně dosáhne 2,6 %.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.