Americké akcie zůstávají i nadále atraktivní, tvrdí analytici Morgan Stanley

14:14 | wa pe | Diskuze

Přestože celá řada manažerů hedge fondů  v současnosti investory nabádá k opatrnosti,  analytik Adam Parker z Morgan Stanley tvrdí, že americké akcie jsou stále atraktivním cílem pro investice

Foto: Public Domain

Parker včera uvedl pro televizi CNBC, že v příštích 12 měsících očekává výnosy ve výši 4–7 %. Základním argumentem proč volit zrovna akcie v USA, je pro něj srovnání s ostatními vyspělými ekonomikami a jinými třídami aktiv.  S ohledem na výnosy státních dluhopisů a akcií v Evropě či Asii je poměr rizika k zisku na americkém akciovém trhu stále poměrně atraktivní, uvedl analytik. Před několika měsíci zvýšili experti z Morgan Stanley cílovou hodnotu pro index S&P 500 na 2 300 bodů.

Přestože mnozí investoři se obávají dopadů prezidentských voleb v USA, Parker je přesvědčen, že ve střednědobém až dlouhodobém horizontu jsou tyto obavy liché. Podle něj je hned několik oblastí na trhu v USA výrazně podhodnocených a v příštích několika měsících po skončení voleb by měly překonávat širší trh.

Jedním z těchto sektorů jsou biotechnologie, které se dostaly pod tlak poté, co především demokratická kandidátka Hillary Clintonová vznesla na adresu některých společností tvrdou kritiku a hrozila zavedením přísnějších regulačních opatření. Obzvláště dobře si podle analytika biotechnologie povedou ve srovnání s farmaceutickými společnostmi, které se nemohou vykázat srovnatelnou měrou růstu, expanzí portfolia produktů ani obchodními maržemi, přesto se obchodují ve stejném poměru k ziskům a volnému peněžnímu toku.

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.