Americké akcie se radují se radují ze stárnoucí Generace Y

19:03 | Ne Ro | Diskuze

Po letech hororových prognóz o ekonomickém dopadu rostoucího podílu důchodců v populaci Spojených států konečně přichází dobré zprávy.

Ilustrativní obrázek
Foto: Kyle Taylor

Po dvě dlouhá desetiletí odcházelo v USA více lidí do penzijního věku, než kolik přicházelo do aktivní pracovní fáze života. Nyní se misky vah obracejí. Můžeme se těšit na dvě radostné dekády před námi?

Početná generace Y jsou lidé narození v letech 80. a 90. století 20. V současnosti stále větší procento lidí této generace začíná být (či už je) ekonomicky aktivní. A vzhledem k tomu, že tahounem vyspělé ekonomiky USA je nejlépe bezbřehý konzum, přeloženo do lidového jazyka znamenají vydělávající příslušníci Generace Y spoustu nových spotřebitelů na trhu.

Z popisovaného trendu by samozřejmě měl profitovat i americký akciový trh. Z níže vyobrazeného grafu plyne, že by demografické trendy s pozitivním dopadem na americký akciový trh mohly trvat až do roku 2032. Takže, hurá: jde se utrácet!

Zdroj: Ned Davis, Robert Schiller, www.hulbertratings.com

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.