Americké akcie se přehřívají, varuje důležitý indikátor technické analýzy

08:40 | wa pe | Diskuze

Období býčího trhu na akciovém trhu v USA trvá již osm a půl roku, a přestože se pravidelně objevují hlasy o jeho předraženosti, akcie znovu a znovu dosahují nových maxim. Bude pro investory varovným znamením současná hodnota indikátoru RSI?

Foto: Public Domain

Takzvaný index relativní síly známý pod zkratkou RSI je jedním z nejznámějších nástrojů technické analýzy. Ve zkratce, investor s jeho pomocí může zjistit sílu obchodování na trhu v jednom či druhém směru.  Hodnota přes 70 označuje, že trh je již překoupen a může nastat jeho korekce. Naopak pokles pod hodnotu 30 je označovaná jako přeprodaný trh.

Z údajů agentury Bloomberg vyplývá, že index S&P 500 v minulém týdnu překonal hranici RSI 70, přičemž zde zůstal po pět obchodních dní v řadě.  

 

zdroj: Bloomberg, BI

Indikátor vykazoval takto vysokou hodnotu 13. prosince 2017, tedy ještě před inaugurací prezidenta USA, Donalda Trumpa. Rally na akciovém trhu způsobená očekáváními investorů v souvislosti s plánovanými reformami nové prezidentské administrativy si po dosažení hodnoty RSI 70 dala skoro na měsíc oddychový čas. Opětovně jsme zaznamenali RSI v překoupeném teritoriu na počátku března. V dalším měsíci následoval pokles indexu S&P 500 o 1,4 %. 

Takto vysoké hodnoty RSI ještě nemusí nutně znamenat, že americké akcie se otáčejí do medvědího trendu. Na minulých dvou případech jsme mohli pozorovat, že následovala drobná korekce obchodního pohybu, přičemž trh se následně vydal k novým rekordům. Nicméně, investoři by měli zvážit, zda s otevíráním nových dlouhých pozic nevyčkat, dokud trh nevychladne a nevstoupit do něj na atraktivnějších úrovních.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.