Americké akcie čeká v březnu další výprodej, očekává investiční manažer AMP Capital

08:42 | wa pe | Diskuze

Investiční manažer Nader Naeimi je přesvědčen, že výprodeje na amerických akciích z minulého týdne prozatím nepředstavují nástup medvědího trhu, nicméně další kolo oslabování stojí za dveřmi.

Ilustrativní obrázek
Foto: Christine Puccio

Nader Naeimi spravuje pro fond AMP Capital Investors více jak 120 miliard USD jeho klientů. Podle jeho názoru nyní nastalo na amerických akciových trzích vyčerpání prodávajících, které bude následováno krátkodobým zotavením. Další kolo výprodejů manažer očekává v březnu a teprve po jejich skončení plánuje otevřít nové dlouhé pozice. Již v minulém roce Naeimi v očekávání korekce alokoval do hotovosti 30 % jím spravovaných aktiv.

„Plán je koupit po druhém oslabení. Obyčejně je dobré vyčkat, než trhy vytvoří nové dno a teprve poté mohutně nakupovat,“ uvedl Naeimi v rozhovoru pro agenturu Bloomberg. Podle jeho názoru bude spouštěčem dalšího kola výprodejů v USA zasedání FEDu 9. března. 

zdroj: Bloomberg

Manažer uvažuje především nad nákupem některých cyklických pozic v energetickém a finančním sektoru či na japonských akciích. Doporučuje také bedlivě sledovat vývoj na rozvojových trzích, kde poslední výprodeje přinesly nové atraktivní příležitosti.

Zdroj:Bloomberg
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.