Americká soukromá spotřeba potvrdí slušný růst

08:20 | fa ra | Diskuze

Kurz hlavního měnového páru včera vykázal pouze minimální pohyb, když se držel velmi blízko hladiny 1,117 EUR/USD. Kurz tak nereagoval na zveřejnění amerického indexu ISM z průmyslu ani na revizi indikátorů PMI.

Foto: Web4Trader

PMI ze zemí eurozóny potvrdily svou červencovou ztrátu ve všech velkých zemích kromě Francie. Nicméně i tento výsledek je v souladu s mírně stoupající investiční aktivitou a celkovým růstem HDP ve výši 0,3 % q/q. Americký ISM se i přes svůj pokles v červenci také drží relativně vysoko a podobně jako evropské PMI ukazuje na další růst amerického průmyslového sektoru.

Dnes bude hlavní pozornost směřovat do Spojených států. Statistky by měly ukázat na další růst příjmů domácností i jejich výdajů za červen. Zveřejněn by měl být i cenový deflátor spotřeby a její jádrové složky za stejný měsíc. Ekonomové SG nečekají v dnešních číslech žádné překvapení i proto, že v rámci HDP byly již zveřejněny údaje za celé druhé čtvrtletí.

Dnešní obchodování eura proti dolaru by tak mělo pokračovat spíše v prázdninovém duchu bez větších výkyvů.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.