Americká inflace podpoří holubice z Fedu

16.09.2016 08:11 | fa ra | Diskuze

Včerejší data z americké ekonomiky zklamala a dále tak snížila pravděpodobnost zvyšování sazeb na zasedání Fedu v příštím týdnu.

Foto: Web4Trader

Dnešní údaje o spotřebitelských cenách také mnoho důvodů pro utahování měnové politiky Fedu neposkytnou. V regionu nás čekají domácí údaje o cenách a data z polského trhu práce. Tato čísla však pravděpodobně nemají sílu devizovými trhy pohnout.

Americká inflace se podle nás dostane na jedno procento

Americké spotřebitelské ceny podle nás v srpnu vzrostly o desetinu procentního bodu a meziroční inflace by se tak měla dostat na 1 %. Růst očekáváme v jádrové složce, proti které působily ceny energií. Jádrová inflace by se tak měla udržet na slušných 2,2 %. Nicméně se domníváme, že ani to není dost na to, aby Fed na svém zasedání v příštím týdnu rozhodnul o zvýšení sazeb.

Představitelé EU budou dnes na summitu v Bratislavě projednávat další kroky po rozhodnutí britských občanů vystoupit z EU. Jednat se bude i o obraně a bezpečnosti, nicméně schválení konkrétních opatření se očekávat nedá.

Zklamání z amerického maloobchodu rozkývalo kurz dolaru

Eurostat včera potvrdil meziroční inflaci v eurozóně v srpnu na nízkých 0,2 % stejně jako v červenci. Jádrová inflace, tedy inflace bez započítání volatilních složek, oproti předchozímu měsíci o desetinu procentního bodu zvolnila na 0,8 %. Zmenšil se meziroční pokles cen pohonných hmot, zatímco inflace cen potravin naopak mírně zvolnila po červencovém skoku nahoru.

Včerejší americká data přinesla zklamání. Jak průmyslová produkce, tak zejména maloobchodní tržby nedosáhly na tržní očekávání a zaznamenaly meziměsíční pokles. Reakcí bylo pouze krátkodobé oslabení dolaru. Ještě odpoledne totiž americká měna své ztráty smazala a odpoledne se její kurz pohyboval kolem hladiny 1,124 USD/EUR. To je i úroveň, na které dnes nejobchodovanější měnový pár otevírá svou evropskou seanci.

Zdroj:čtk
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.