Americká data maří zářijové zvýšení sazeb

07:50 | Swissquote Ltd | Diskuze

Během posledních týdnů Fed opakuje svou průpovídku, že americká ekonomika stojí na pevných základech a možnost zpřísňování monetární politiky je silnější.

Foto: 401(K) 2012

Naneštěstí pro většinu jestřábích členů Fedu poslední várka hospodářských výsledků největší světové ekonomiky není vykreslena v příliš jasných barvách. Po krátkém oddechu v letních měsících (především červnu a červenci) ekonomické výsledky znovu negativně překvapují. Zajímavé je, že pracovní trh, který byl hlavním pilířem příběhu Fedu o hospodářském oživení, začal vysílat smíšené signály. To naznačuje, že pracovní trh prochází spíš obdobím stabilizace, než růstem. V srpnu vytvořila americká ekonomika 151 tisíc soukromých pracovních míst, nedosáhla očcekávaných 180 tisíc ani 275 tisíc z předešlého měsíce. Větší obavy budí skutečnost, že negativní trend se v posledních 12 měsících urychlil. V tomto období byl průměrný nárůst pracovních míst 204 tisíc, zatímco v posledních šesti měsících je to jen 175 tisíc - ve srovnání s 238 a 211 tisíci o rok dříve. Tento zvrat trendu jasně naznačuje, že Amerika má nejlepší dny za sebou.

Po solidním druhém čtvrtletí se zpracovatelský průmysl dostal v srpnu pod obnovený tlak, výrobní ISM nedosáhl hranice 50, s hodnotou 49,4 z 52,6 v červenci (oproti mediánu výhledu 52). Markit výrobní PMI zůstal stabilně na 52,0 (proti 52,1 předešlý měsíc).

Ještě před zveřejněním poslední várky neuspokojivých hospodářských výsledků jsme vyloučili zářijové zvýšení sazeb. Je zřejmé, že nyní není na pořadu dne. Na druhou stranu, prosinec je stále na stole, ale bude nutné zlepšení výsledků, jinak Fed nic nepodnikne.

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.