Amazon se stal druhou společností v historii, jejíž tržní kapitalizace překonala hranici 1 bil. USD

15:40 | Redakce W4T | Diskuze

Tržní kapitalizace společnosti Amazon překonala hranici bilionu USD. Po společnosti Apple se jedná o druhou společnost v řadě přesahující biliónový milník.

Ilustrativní obrázek
Foto: Steve Jurvetson

Amazon včera překročil hranici jednoho bilionu USD v rámci tržní kapitalizace. Společnost, která svou hodnotu za posledních dvanáct měsíců více než zdvojnásobila, se stala již druhým hráčem na trhu s tržní kapitalizací přesahující dvanáct nul. Akcie Amazonu vzrostly na počátku úterního obchodování 1,9 % na 2 050 USD za akcii, čímž překonaly potřebnou hranici 2 050,27 USD ke zdolání biliónové hranice. Aktuálně se tržní kapitalizace Amazonu znovu pohybuje pod hranicí 1 bilionu USD. Vítězem biliónového závodu byla americká společnost Apple, která přesáhla hranici již minulý měsíc a nyní je nejvýše obchodovanou společností na světě. Odlišně od společnosti Apple, která se k cíli vydala dlouhodobým růstem, Amazon vyrazil strmě vzhůru. Za poslední rok zvýšil Amazon svou tržní kapitalizaci celkově o 520 miliard USD (+109 %za 12 měsíců), přičemž teprve v červnu pokořil hranici dvou miliard USD čistého zisku. Od vstupu Amazonu na burzu stoupla hodnota společnosti již o více než 136 tisíc %. Zakladatel společnosti Jeff Bezos aktuálně vlastní 16 % podíl ve společnosti s celkovou hodnotou 160 miliard USD a je považován za nejbohatší osobu na světě.

 Tržní cena akcií společnosti Facebook v USD za akcii  Tržní cena akcií společnosti Amazon v USD za akcii

Tržní cena akcií společnosti Amazon v USD za akcii

K hranici bilionu USD se blíží další velké softwarové společnosti. Microsoft se aktuálně pohybuje okolo 0,85 bilionu USD a podobně jako Apple postupně stoupá vzhůru. Tržní kapitalizace společnosti Alphabet překonala hranici 0,83 bilionu USD s růstem od počátku roku téměř 300 miliard USD. Facebook se pohybuje těsně pod hranicí 500 miliard USD, kterou již letos několikrát překročila.,

Tržní kapitalizace v miliardách USD.

Tržní kapitalizace některých softwarových společností v miliardách USD.

Aktuálně se akcie společnosti Amazon obchodují s poklesem 0,68 % pod tickerem AMZN na Newyorské burze cenných papírů za 2 026,91 USD za akcii.

Zdroj: Bloomberg, Financial Times

Zdroj:Jan Paščenko Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.