Amazon navyšuje celkovou pracovní sílu na 4 000 stálých pozic a přes vánoční sezónu vytváří dalších 3 000 dočasných míst

15:15 | E V | Diskuze

Společnost Amazon dnes oznámila, že v distribučním centru v Dobrovízi u Prahy vytvořila od jeho otevření v roce 2015 přes 3 000 stálých pracovních míst a dalších 1 000 míst v pražské kancelářské budově, čímž její celková pracovní síla čítá již 4 000 zaměstnanců.

Ilustrativní obrázek
Foto: Amazon

Amazon v Česku obsazuje širokou škálu pracovních míst s různými úrovněmi zkušeností, dovedností a vzděláním – jak veliké množství vstupních pozic v provozu distribučního centra, tak také například pozice v oblasti financí a daní, účetnictví, obchodu, marketingu a dalších v rámci korporátního centra v pražském Karlíně. Společnost také oznámila, že byl zahájen nábor 3 000 sezónních pracovníků pro nadcházející vánoční období.

Jsme hrdí na to, že rozšiřujeme naše podnikání a vytváříme pracovní příležitosti pro lidi z okolních regionů, kterým již od prvního dne nabízíme konkurenceschopné mzdy a řadu benefitů. Nabízíme také skvělé příležitosti pro odborníky – od provozních manažerů, inženýrů, techniků až po HR pracovníky, finančníky, IT odborníky nebo pro absolventy,“ říká Michal Šmíd, generální ředitel společnosti Amazon v Dobrovízi.

Ministerstvo práce a sociálních věcí oceňuje každou iniciativu, která pomáhá udržet nezaměstnanost v ČR na nízké úrovni. Zejména pak v regionech, kde se tato úroveň pohybuje výše než ve zbytku republiky. Právě v této době, kdy se řada podniků nachází v krizi, je podpora zaměstnanosti ještě důležitější. Z pohledu ministerstva je pak důležité, aby byly zároveň s tím zaručeny adekvátní pracovní podmínky, byl dodržován zákoník práce a zaručeno bylo i důstojné odměňování,“ sdělil náměstek ministryně práce a sociálních věcí Michal Pícl.

Společnost poskytuje jedny z nejmodernějších pracovišť na světě, spolu s konkurenceschopnými platy v oboru a řadou procesů a systémů určených k zajištění kvalitních pracovních podmínek a bezpečnosti svých zaměstnanců. Od března společnost zavedla více než 150 nových bezpečnostních opatření, včetně společenského odstupu, poskytování roušek, kontroly teploty a důkladné čištění všech pracovišť.

Stálí i dočasní zaměstnanci Amazonu mohou počítat s atraktivními mzdami: počáteční plat na vstupních pozicích v Dobrovízi je 160 Kč/h a hodinová mzda vedoucích týmů začíná na 205 Kč. Kromě vysoce atraktivní mzdy dostávají zaměstnanci společnosti Amazon až 10% měsíční bonus za účast a produktivitu na pracovišti. Dále společnost nabízí široký balíček benefitů, včetně životního pojištění, příspěvku na penzijní připojištění, dopravy zdarma na 24 autobusových linkách a jedné vlakové trase, dotovaného stravování za 25 Kč, slev na nákupy na amazon.de, podpory zaměstnanců na rodičovské a mateřské dovolené v rámci speciálního návratového programu, inovativního programu Career Choice pokrývajícího 95 % školného a mnoho dalších.

Amazon nabízí možnost kariérního růstu a umožňuje svým zaměstnancům rozvíjet se na vedoucí a manažerské pozice. Od zahájení činnosti Amazonu v České republice v roce 2013 bylo v interních strukturách společnosti povýšeno více než 1000 zaměstnanců.

 

 

O Amazonu:

Společnost Amazon se řídí čtyřmi hlavními pravidly: více než na konkurenci se soustředí na zákazníka, touží po neustálém zlepšování, zabývá se inovací provozu a přináší dlouhodobé koncepty. Amazon byl první společností na světě, která začala nabízet následující produkty a služby: hodnocení zákazníků, nákup na jedno kliknutí, osobní doporučení, Prime účet, Amazon Web Services, elektronické čtečky Kindle, mobilní telefony Fire phone, tablety Fire tablets, Fire TV nebo hlasového asistenta Amazon Echo. Nábor na řadu odborných pozic i vstupních pozic stále probíhá. Zájemci o práci v Amazonu se mohou přihlásit přímo na webové stránce pracevamazonu.cz.

Zdroj:Pavlína Plecitá, Grayling
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Home office či remote jsou nekorunovanými králi nejnovějšího průzkumu portálu StartupJobs. Firmy i nadále počítají s náborem

Ilustrativní obrázek

Komunikace ve firmách opět migruje do online prostředí

Ilustrativní obrázek

Práce z domova má daňové výhody i rizika

Ilustrativní obrázek

Ranní restart 16.10.2020

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 16.10.2020Čti více
Ilustrativní obrázek

Zánovních vozů meziročně ubylo, hlavně kvůli Covidu a zastavení výroby

Ilustrativní obrázek

Rostou ceny nemovitostí, výše hypoték a přes nižší úroky i splátky úvěrů

Ilustrativní obrázek

Kaufland svým zaměstnancům poděkuje odměnou ve výši 55 milionů korun

Ilustrativní obrázek

15 tipů na snížení nákladů na energie ve firmách

Ilustrativní obrázek

Schválení paušální daně

Ilustrativní obrázek

Procter & Gamble zveřejnil výsledky za 1Q a zlepšil vyhlídky na zbytek fiskálního roku

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.