Amazon a Facebook by mohly narušit trh s živými přenosy sportovních utkání, tvrdí analytik GBH Research

16:00 | wa pe | Diskuze

Daniel Ives z GBH Research se domnívá, že v následujících 12 až 18 měsících se budou technologičtí giganti jako Amazon a Facebook snažit získat exkluzivní práva k přenosům sportovních utkání.

Ilustrativní obrázek
Foto: SD-Dirk

Analytik upozorňuje, že v roce 2021 vyprší stávající smlouvy k právům na přenosy lig jako NFL, MLB a NHL, což bude pro Amazon, Facebook a provozovatele streamovacích platforem první velká příležitost prorazit na trh doposud okupovaný tradičními mediálními společnostmi. Facebook v tomto roce plánuje vynaložit na vytvoření originálního mediálního obsahu 1 miliardu USD, zatímco Amazon by podle odhadů mohla vyčlenit až 5 miliard USD.

Poslední dohoda s Facebook o přenosech 25 her baseballové ligy MLB bude jakýmsi lakmusovým papírkem pro ostatní sociální sítě a technologické společnosti jako Google, Apple, Snap či Twitter.

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.