Alternativní taxislužby Uber, Gett a Lyft přitahují investice největších světových automobilek

06:04 | wa pe | Diskuze

Provozovateli internetové aplikace pro alternativní taxislužbu Uber roste konkurence. Automobilka Volkswagen se rozhodla investovat 300 milionů USD do jejího izraelského soka, firmy Gett.

Foto: Public Domain

 

Společně s tím jak roste oblíbenost alternativní taxislužby Uber, narůstá i odpor, který musí společnost překonávat u vlád i zaměstnaneckých odborů po celém světě. Aplikace Uber umožňuje zákazníkům, kteří si ji stáhnou do mobilního telefonu, spojit se přímo s registrovanými řidiči. Ti je pak odvezou na určené místo. Aplikace slouží i jako taxametr a platební nástroj.

Uber či další podobná společnost Lyft jsou všechny součástí takzvané průmyslové revoluce 4.0 a sdílené ekonomiky, které díky pokročilým digitálním technologiím propojují  jednotlivé, do té doby nezávislé ekonomické jednotky či automatická zařízení.  Kromě odporu vlád  se Uber bude v budoucnu potýkat i s čím dál silnější konkurencí v podobě firmy Gett. Původně izraelská společnost je oblíbená především v Evropě, kde odteď bude mít silného strategického partnera, aktuálně největší automobilku na světě, koncern Volkswagen.

Gett se tak veze na vlně přízně, kterou velké automobilky ve snaze nezaspat nástup sdílené ekonomiky, podobným společnostem projevují. Japonský výrobce Toyota toto úterý oznámil  strategické partnerství s již zmíněnou společností Uber, zatímco General Motors vsadila 500 milionů USD v investicích vložených do konkurenční služby Lyft.

Gett je nyní aktivní asi v šedesáti světových metropolích a spolupracuje odhadem se 4 000 společnostmi, které dohromady tvoří 30 % jeho celkových příjmů. Firma se sídlem v Londýně se pyšní růstem 300 % v meziročním srovnání. Výkonný ředitel Gett, Shahar Waiser oznámil, že peníze koncernu Volkswagen použije na expanzi společnosti v Evropě a posílení pozice v New Yorku, což je jediné město v USA, kde je Gett v provozu.

 

 

Zdroj:money.cnn, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.