Allianz se chystá reformovat své aktivity a expanduje na čínský trh

21:09 | wa pe | Diskuze

Allianz (ALVG.DE) včera zveřejnila plány na reorganizaci svých aktivit, která by jí měla pomoci překonat pro sektor obtížné období, navýšit tržby, profit a přilákat nové zákazníky.

 Ilustrační foto, Public Domain

Stejně jako ostatní pojišťovny i Allianz bojuje se snižující se návratností investic, přísnější regulací a složitými podmínkami na pojišťovacím trhu. V návaznosti na to sáhl výkonný ředitel Oliver Baete k rázným opatřením.

Jeho plán na zlepšení kondice a stability největší evropské pojišťovny počítá do roku 2018 se zvýšením produktivity v hodnotě 1 miliardy EUR, které by následně byly použity k investicím.

Analytici společnosti Bernstein jsou toho názoru, že plán na reinvestice úspor je zklamáním. Trhy podle nich očekávaly i opatření na příjmové straně. Bernstein hodnotí akciový titul Allianz jako „market-perform.“

CEO Oliver Baete prohlásil, že pojišťovna se bude v dalších letech snažit přilákat nové zákazníky. Počítá do roku 2018 s 5 miliony nových klientů, kteří by společnosti měli přinést asi 6,5 miliard EUR (6,92 miliardy USD).

Společný projekt online poskytovatele připojení, který Allianz právě rozjíždí v Číně společně s místním vyhledávačem Baidu a investiční firmou Hillhouse Capital si klade za cíl dohnat konkurenci na rozhodujícím asijském trhu, kde doposud společnost zaostávala. Úhrnná hodnota pojistného z online pojistek by měla kolem roku 2020 v Číně překročit částku 100 miliard EUR.

Allianz se chce i nadále opřít o trhy, kde již má silnou pozici a změnit obchodní strategii u svých nekonkurenceschopných aktivit, tak aby mohl být uvolněný kapitál dále použit pro podporu růstu jinde.

Baete, který se ujmul otěží společnosti v květnu, se doposud vyhýbal zájmu veřejnosti a v ústraní pracoval na plánu, jehož účelem je zvýšit tempo růstu, zisk a cenu za akcii.

Opatření ke zvýšení produktivity, které představil v úterý jsou zaměřeny na dosažení úrovně rentability vlastního kapitálu (ROE) ve výši 13 % v roce 2018. ROE za rok 2014 očištěná o nerealizované kapitálové zisky a ztráty na dluhopisech a dalších byla také 13 %.

Cílová hodnota ROE 13 % sice není zrovna působivá, měla by však na trhy působit uklidňujícím dojmem.

Zdroj:Reuters
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.