Alibaba chce být do dvaceti let pátým největším ekonomickým subjektem na světě. Investiční doporučení a cílová cena pro akcie Alibaba

09:40 | wa pe | Diskuze

Analytici výzkumné společnosti MKM Partners se blíže zaměřili na akcie čínského internetového prodejce Alibaba Group Holding. Chcete vědět proč koupit právě akcie BABA?

Foto: leighklotz

 

MKM Partners zopakovali své investiční doporučení pro akcie BABA „Buy“ s cílovou cenou 95 USD za akcii.

Rob Sanderson z MKM Partners očekává, že společnost zlepší svou transparentnost směrem k akcionářům prostřednictvím detailnějších hospodářských výsledků. Alibaba také poprvé od svého IPO v roce 2014 zveřejnila svůj celoroční výhled, který navíc pozitivně překonal očekávání trhů. Nedávné obavy z růstu tržeb se tak nepotvrdily, stejně jako ztráta tržního podílu ve prospěch konkurence ze strany Baidu a JD.com. K dalšímu růstu by Alibaba měly pomoci také její nedávné akvizice čínské služby streamovaného videa YouKu a internetového prodejce Lazada.

O tom, že vedení společnosti má, co se růstu společnosti nemalé ambice, svědčí i jeho cíl stát se do dvaceti let pátým největším ekonomickým subjektem na světě, včetně celých států, a dosáhnout tak velikosti Apple a Google dohromady. Vzhledem k raketovému růstu společnosti v posledních letech pod vedením jejího zakladatele Jacka Ma, by to nemusel být zcela nerealistický cíl, domnívá se Sanderson. 

Pro Jacka Ma a zbytek managementu budou podle MKM Partners v dlouhodobém výhledu klíčovým motorem růstu sektory online komerce, logistika, zprostředkování plateb, finance a konečně cloudové a datové služby.

 

 

Zdroj:bnzg, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.