Akciový výhled. U akcií ČEZ za sebou objevovat snahy o realizace zisků

08:57 | mos ja | Diskuze

Futures indikují ve čtvrtek v Evropě pro akciové indexy růstové otevření (+0,4%). Posilování Eura „ochablo“ a včera se dařilo akciím na Wall Street.

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

Tento týden se tak zatím v Evropě pravidelně střídají poklesy a růsty (např. Dax ve středu -0,5%). Index PX pražské burzy uzavíral včera na úrovni 1116 bodů, oproti předchozímu dni šlo o „kladnou nulu“. Výrazné změny nečekáme na domácím trhu ani dnes. Index PX se vrátil do blízkosti úrovně 1120 bodů, odkud v srpnu 2011 následoval rychlý propad. K vyplnění technické mezery u 1120 bodů tak může dojít dnes po necelých 7 letech. U bank dnes čekáme klidnější vývoj, akcie ČEZ za sebou mají tři růstové dny a kolem 510 Kč se mohou objevovat snahy o realizace zisků. V minulých dnech se objevila zpráva o tom, že CETV by nakonec mohla přece jen prodat své chorvatské a slovinské aktivity. Uvidíme, zdali v dohledné době „ožijí“ i akcie CETV. Společnost Fortuna zvýšila odhady hospodaření za rok 2017, EBITDA rostla 135-150% na 52,1-55,4 mil. Euro.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.