Akciový výhled: Trhy v poklidnějším tempu?

08:56 | Redakce W4T | Diskuze

Podobně jako včera, se bude zřejmě úvod na evropských trzích nést v poklidnějším duchu a bez výraznějších změn. Indexy v pondělí nakonec v Evropě nepatrně přidaly, zatímco Wall Street zakončila smíšeně (slabší technologie).

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

Dařilo se bankovnímu sektoru jak v Evropě (např. Deutsche Bank +8%), tak v zámoří (BAC po výsledcích +4%). Zdá se, že právě bankovní sektor by mohl být klíčem k dalšímu vývoji na trzích. Hlavní indexy se nachází poblíž rezistentních úrovní a valuace některých technologických společností na Wall Street jsou extrémně „napnuté“. Uvidíme tedy, zdali dojde k rotaci peněz investorů do jiných sektorů.

V Praze by na daný vývoj mohla reagovat Erste, která včera uzavřela na 905 Kč (+0,3%). Komerční banka a Moneta si chodí obvykle svojí cestou. Po vybírání zisků na komoditách (ropa -4%) by mohla být krátkodobá absence kupců v tomto sektoru. Uvidíme tedy, zdali ČEZ najde větší sílu nad 570 Kč. Index PX v pondělí uzavíral na 1088 bodech, cca týden tak flirtuje s úrovní klouzavého průměru 200 denní MA. Ani dnes se zřejmě od této hladiny příliš nevzdálí.

Zdroj:Pavel Hadroušek, Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.