Akciový výhled. Snížení nákupní aktivity u KB

09:02 | Redakce W4T | Diskuze

Futures indikují v úterý pro evropské trhy úvodní růst, budou tak mít šanci napravit včerejší neúspěšný vstup do druhého pololetí.

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

DAXu může pomoci dohoda na politické scéně (CDU/CSU). Wall Street včera úvodní pokles k technické podpoře u 2700 bodů odvrátila a nakonec rostla. Zatímco volatilita na zahraničních trzích může tento týden pokračovat, pražská burza včera pocítila převahu nákupních pokynů. Kupci tak vstoupili na trh, aby využili příznivých cen. Index PX uzavíral výše na 1070 bodech a šel proti negativnímu sentimentu v okolí. Viditelný obrat zaznamenal ČEZ, který se od úrovní kolem 520 Kč odrazil k růstu nad 540 Kč. Na akcie jsme byli po dividendovém poklesu příznivě naladěni, když ceny podkladových aktiv se pro firmu vyvíjejí příznivě. Smíšeným signálem jsou prodeje akcií ČEZ ze strany managementu. Nyní krátkodobě by se mohly akcie po růstu spíše konsolidovat pod 550 Kč. Erste zůstává v krátkodobém kanálu, kde se kolem 930 Kč zatím spíše vyskytuje ochota realizovat rychlé zisky. U akcií KB bychom po rychlém posunu nad 940 Kč čekali snížení nákupní aktivity.

Zdroj:Pavel Hadroušek, Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.