Akciový výhled. Sedm poklesů v řadě by mohl být konečnou

08:58 | Redakce W4T | Diskuze

Americké akcie po čtyřdenním poklesu dokázaly včera solidně růst, když širší index S&P posílil o 0,64 %. Potvrzuje se tak, že dopady spojené s tureckou krizí pravděpodobně nebudou výraznějšího charakteru a projevovat se budou spíše selektivně (evropské banky, emerging markets).

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

Pražská burza oslabila sedmkrát v řadě a dostala se na nejnižší hodnoty od začátku prázdnin. Největší zásluhu na tom má Erste Group, která se sentimentem oslabila za poslední dny již o více jak 6 %. Na silnější úroveň podpory (ve Vídni u 34 EUR, cca 875 Kč) stále něco schází, ale kurz by se již mohl začít stabilizovat. Při otevření čekáme obchody spíše nad hranicí 900 Kč, což by mělo do mírně kladných hodnot pomáhat i celému indexu. Futures na německý DAX je rovněž lehce v kladných hodnotách. Přes turbulence v Turecku pro ČEZ, který má podíl v tamní Akenerji, zůstávají oporou vysoké ceny elektrické energie a tak po dílčím poklesu očekáváme u aktuální hranice 550 Kč postupně zvyšující se zájem kupců. Moneta částečně ztratila své růstové momentum a aktuálně se nachází na hranici kratších (20,50) klouzavých průměrů. S jejich překonáním by se otvíral další prostor pro návrat minimálně na úroveň 78 Kč. S dobrými výsledky v zádech by se to v následujících dnech podařit mohlo. Mediální CME se v USA nedokázala vymanit ze ztrát a končila v přepočtu u hranice 78 Kč.

Zdroj:David Brzek, Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.