Akciový výhled: Na openu bude převládat negativní sentiment, Pegas a Vig s výsledky za rok 2017

08:50 | fa ra | Diskuze

Americké akcie po včerejším zasedání Fedu nakonec ztratily denní zisky a uzavřely v záporném teritoriu, když komentáře centrálních bankéřů byly spíše v jestřábím duchu. Západoevropské trhy včera vyčkávaly na výstup Fedu a zakončily bez výraznějších změn, nicméně dnes na openu budou následovat závěrečný vývoj v zámoří a na openu oslabí.

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

Dle futures aktuálně Dax -0,60%. Přestože jsou západoevropské trhy v tomto týdnu celkově ztrátové, pražská burza se drží slušně, když index PX je silnější téměř o 1%. Nicméně dnes vzhledem k sentimentu by mohlo dojít k určité redukci dvoudenních zisků i v Praze.

V pokračující výsledkové sezóně reportoval ráno výsledky Vig. Pojišťovna na úrovní provozního zisku překonala odhady a potěšila nárůstem dividendy. Čísla za rok 2017 dnes oznámil i Pegas a potěšil akcionáře jak provozním ziskem za rok 2017 tak jeho výhledem vzhledem k našemu očekávání na rok 2018. Nicméně oproti předchozím zvyklostem tučných dividend, navrhne představenstvo valné hromadě nevyplatit dividendu.

Zdroj:Josef Dudek, Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.