Akciový výhled: Klidnější vstup do nového týdne?

08:57 | Redakce W4T | Diskuze

Evropské indexy vstoupí do nového týdne bez výraznějších změn, alespoň to indikují futures. Nevýrazné otevření bude následovat po lehce prorůstovém prostředí ze začátku července.

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

Zprávám dominují informace o obchodních válkách, přesto si akcie nevedly špatně. Z technického pohledu se však nerozhodnost kupců může u současných hladin na hlavních indexech prohloubit. Americký index SP500 v pátek uzavíral na 2801 bodech, krátkodobě tudíž může být prostor vzhůru omezen. Index PX pražské burzy si v uplynulém týdnu připsal +0,7%, nakonec končil na 1085 bodech. Zde budeme sledovat jak si „poradí“ s úrovněmi kolem 1090 bodů, kde se nachází klouzavý průměr 200denní MA. Akcie ČEZu i přes převažující vybírání zisků koncem týdne těžily z příznivého vývoje sektoru a cen elektřiny. Samy však na růst domácího indexu nestačí. Naopak Erste se potýká s nepřesvědčivou výkonností bank, viděli jsme to při reakci na výsledky amerických titulů (C,JPM, WFC) v pátek. Akcie Erste tak stále musí bojovat „pouze“ o metu 900 Kč. Celkově v Praze čekáme klidnější začátek týdne.

Zdroj:Pavel Hadroušek, Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.