Akciový výhled KB: Evropské akcie mají velký prostor k zotavení

05:40 | fa ra | Diskuze

Po nepříznivém začátku letošního roku a obnoveném růstu na konci března druhý kvartál nepřinesl jasný trend. Výsledková sezóna za první čtvrtletí byla spíše zklamáním a rostoucí očekávání na utahování měnové politiky Fedem akciím ve výraznějším růstu bránila. Nicméně americké údaje z trhu práce a vyšší volatilita v souvislosti s čínskou ekonomikou tato očekávání pohřbila.

Foto: Web4Trader

Nejistota před britským referendem akciím rovněž nepomohla, a tak globální akciový index MSCI World se nyní pohybuje na úrovních poblíž březnového závěrečného kurzu.

Index PX pražské burzy zaostává za většinou hlavních i regionálních indexů, když ve druhém kvartále dále rozšířil svoje ztráty. Maďarský BUX je prozatím nejúspěšnější v reginou střední a východní Evropy.

Index PX stlačily dolů hlavně finanční tituly. Největším letošním poraženým na BCPP je zatím Vienna Insurance Group kvůli varování o horším zisku a nečekaném snížení dividendy.

Trojici bankovních titulů obchodovaných na pražském parketu v květnu doplnily akcie ústavu Moneta Money Bank. Od primární nabídky vzrostla její cena o 6,5 %. 20. června se pak staly akcie součástí indexu PX. Naproti tomu v ten samý den byla z indexu vyřazena společnost NWR poté, co 5. května bylo pozastaveno obchodování s jejími akciemi. 20. června jsme pak ukončili aktivní pokrývání tohoto titulu.

Vítězem nekompletního druhého kvartálu se stala likérka Stock Spirits. Její akcie vzrostly o téměř 10 %. Zhruba 9% zisk si odnáší textilka Pegas, ostatní společnosti včetně ČEZ končí kvartál v kladné nule.

Société Générale snížila váhu globálních akcií v portfoliu z 50 % na 45 %. Hlavním důvodem byl cíl snížit míru rizika v portfoliu.

Po nedávných poklesech mají evropské akciové indexy zajímavý potenciál růstu k cílovým cenám SG. V letošním třetím čtvrtletí očekáváme zlepšenou výkonnost akcií díky vyššímu inflačnímu výhledu a lepšímu ekonomickému vývoji v eurozóně. Krátkodobým impulzem pro evropské burzy by mohl být i výsledek britského referenda.

Ze sektorového pohledu patří mezi preferovaná evropská odvětví finanční firmy, automobilky a intergrované ropné společnosti. Mezi nejméně preferovanými sektory jsou naopak síťová odvětví a telekomunikace.

Pražská burza by mohla v ročním horizontu dosáhnout dvouciferného růstu. Mezi nejatraktivnější tituly na domácím akciovém trhu řadíme akcie finančních firem. Z ostatních akcií, které pokrýváme, doporučujeme nakupovat čtyři tituly, z nichž mají momentálně největší růstový potenciál vzhledem k naší cílové ceně akcie O2.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.