Akciové trhy - denní zpráva 9.8.2019

11:28 | B Z | Diskuze

Silné technologie, spolupráce AMD a Google

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Akciové trhy ve Spojených státech včera výrazně posílily, když došlo ke zveřejnění lepších než očekávaných ekonomických dat z Číny a USA. Nejvíce posiloval technologický sektor, který nejvýrazněji utrpěl v nedávných výprodejích, a připsal si 2,4%. Index S&P 500 zakončil včerejší obchodování o 1,9% výše, Dow Jones o 1,4% a technologický Nasdaq o 2,2%. Z jednotlivých titulů si nejvíce připsalo AMD (+16,2%) poté, co vydalo svou druhou generaci čipů s názvem EPYC pro datová centra a uvedlo, že mezi první zákazníky se řadí Alphabet (+2,6%) a Twitter (+0,8%), což AMD pomůže v ukrojení dalšího tržního podílu od Intelu (+0,9%). Google navíc nebude čipy používat pouze pro svoje interní datová centra, ale bude je nabízet i externím vývojářům. Dařilo se také akciím Symantec (+12,3%), když s firmou Broadcom (+0,3%) údajně pokročil ve vyjednávání o prodeji své podnikové bezpečnostní jednotky za 10,7 miliardy USD. Prodej by se měl uskutečnit v prvním čtvrtletí příštího roku. Symantec oznámil, že vyplatí mimořádnou dividendu ve výši 12 USD a odkoupí zpět akcie v hodnotě 1,1 miliardy USD. Další obchod uskuteční Salesforce (+1,5%), který koupí izraelský ClickSoftware za 1,35 miliardy USD za účelem zrychlení růstu svých cloudových produktů. Evropské akciové trhy zakončily obchodování výše než včera. FTSE 100 si připsal 1,2% a DAX 1,7%. Výrazněji rostly akcie dánského pivovaru Carlsberg (+11,3%), který zlepšil svůj výhled zisku na letošní rok po silných výsledcích v prvním pololetí.

 

Krátké zprávy z ČR

Ministr průmyslu a obchodu K. Havlíček připravil plán na zrychlení výstavby 5G technologií, ve kterém by telefonní operátoři nemuseli obcím platit náhradu za pokládání kabelů na jejich pozemcích a zlevnilo by se pro ně také využívání rádiových kmitočetů. O snížení nebo zrušení poplatků budou probíhat diskuze jak s operátory, tak s obcemi. (HN)

Zdroj:Česká spořitelna a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Evropa v datech: Evropskou ekonomiku táhne průmysl, nejvíce lidí ale pracuje v koronavirem silně zasažených službách

Ilustrativní obrázek

Jiný pohled na liberační balíček

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k celkovým nákladům na obnovu ekonomiky

Ilustrativní obrázek

Ekonomické dopady koronaviru na české firmy

Ilustrativní obrázek

Moneta, Komerční banka: Stabilizační kroky ČNB i výzva ke zdržení se výplaty dividendyČti více
Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy se pohybovaly smíšeně

Ilustrativní obrázek

DAX v úvodu mírně oslabuje

Ilustrativní obrázek

Německý DAX si díky automobilovému sektoru připisuje slušné zisky

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie posilovaly

Ilustrativní obrázek

Německý DAX se po otevření v plusu obchoduje na záporné nule

Ilustrativní obrázek

Asie obchodovala smíšeně

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.