Akciové trhy - denní zpráva

09:45 | E V | Diskuze

Obchodní dohoda a volby ve VB táhnou trhy

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

 Akciové trhy včera výrazněji rostly a opět dosáhly nových maxim díky vyjádření Donalda Trumpa, že američtí vyjednávači splnili podmínky potřebné k podpisu první části dohody. Dohodu s Čínou Trump údajně již podepsal, nicméně na potvrzení tohoto faktu se bude čekat v průběhu dnešního dne. Spojené státy zredukují cla uvalená na čínské zboží a zároveň odloží plánovaná 15% cla, která měla vstoupit v platnost tuto neděli. Redukci již zavedených cel až o 50% americká vláda považuje za jakýsi projev dobré vůle. Čínská strana ovšem zatím příliš komentářů k dohodě neposkytla. Zdá se, že splnění podmínky nákupu amerických zemědělských produktů ve výši 50 miliard je pro Čínu náročné. Vyjednávání označená jako „Phase Two“ by měla začít až po amerických volbách v příštím roce. Pozitivní sentiment podpořil také výsledek voleb ve Velké Británii, když konzervativci v čele s Borisem Johnsonem získali jasnou většinu. Vítězství by mělo výrazně zrychlit odchod Británie z Evropské Unie, který by dle slov Johnsona měl být uskutečněn k 31. lednu příštího roku. Na dnešní den jen naplánováno zveřejnění dat ohledně maloobchodních tržeb v USA, které by měly v listopadu meziměsíčně vzrůst o 0,5%.

 

Moneta uzavřela smlouvu na koupi 100% podílu ve společnostech Wüstenrot - stavební spořitelna a Wüstenrot hypoteční banka
 
Po oznámení exluzivního jednání z 1. prosince včera Moneta oznámila, že podepsala smlouvu na koupi 100% podílu ve společnostech Wüstenrot - stavební spořitelna a Wüstenrot hypoteční banka. Tentokrát již byla specifikována cena, která bude činit 180,4 mil. eur (cca 4,6 mld.Kč). Vypořádání transakce by mělo proběhnout do dubna 2020. Nekonsolidovaná účetní hodnota obou firem na konci roku 2018 činila 5,4mld. Kč, takže by transakce měla vygenerovat účetní zisk, cca 1,7 Kč/akcii. Cena se jeví na dolním rozpětí odhadů. Proto dnes očekáváme pozitivní reakci akcií. Moneta bude dnes ohledně akvizice pořádat konferenční hovor od 10:30 v angličtině a od 12:00 v češtině.
 
 
Kofola na setkání s investory potvrdila výhled pro rok 2019
 
Ředitel Kofoly včera na setkání s investory potvrdil výhled EBITDA zisku pro rok 2019 na úrovni 1080 mil. Kč. Oznámená akvizice Ondášovky a Korunní bude financována hotovostí a vydáním dluhu. Zadlužení podle firmy nepřekročí úroveň požadovanou bankami (max. 3,5x čistý dluh/EBITDA). Po akvizici by měl Kofole vzrůst tržní podíl v segmentu balených vod na 20-25%, v závislosti na podkategorii a měla by být dvojkou na trhu za Karlovarskými Minerálními Vodami.  Firma rovněž potvrdila dividendovou politiku. Celkově hodnotíme poskytnuté informace jako pozitivní. 

Zdroj:Marek Dongres, Bártek Petr, Česká Spořitelna
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.