Akciové trhy - denní zpráva 8.8.2019

10:26 | E V | Diskuze

Smíšené obchodování na amerických trzích

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Včerejší obchodování na amerických akciových trzích bylo lehce neklidné, kdy na jedné straně přetrvávala nejistota ohledně obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou a na straně druhé byly nižší ceny akcií lákadlem pro část investorů. Akciové indexy v USA uzavřely den o trochu výše až na Dow Jones (-0,1%). S&P 500 si připsal 0,1% a technologický Nasdaq 0,4%. Klesaly akcie společnosti Walt Disney (-4,9%), která svými zveřejněnými výsledky neuspokojila investory zejména z důvodu vyšších investic do Disney+, naopak solidními výsledky a zvýšenými odhady na letošní rok se prezentovala farmaceutická společnost CVS Health (+7,5%), která překonala očekávání zejména kvůli vyšším cenám léků na předpis. Společnost nyní předpokládá, že zisk na akci bude 6,89 – 7 USD oproti 6,75 – 6,9 USD. Své výsledky za včerejší den zveřejnil také Capri Holdings (+3,1%), které byly pod lehce očekávání zejména z důvodu poklesu poptávky po značce Michael Kors, ovšem tržby vzrostly o 11,9% na 1,3 mld. USD. Společnost lehce snížila svůj výhled na fiskální rok 2020 a očekává celoroční tržby ve výši 5,8 mld. USD a zisk na akcii ve výši 4,95 USD.

Evropské akciové trhy zakončily den v černých číslech, londýnský FTSE 100 si připsal 0,4% a DAX 0,7%, který byl podpořen akciemi německé společnosti Bayer (+6%) a Lanxess (+4%), které se rozhodly prodat systém poskytující služby v chemickém průmyslu firmě Macquarie za vysokou cenu 3,9 mld. USD.

 

Krátké zprávy z ČR

Evropská komise podezřívá české mobilní operátory T-Mobile, O2 a provozovatele telekomunikační infrastruktury CETIN z porušování antimonopolních předpisů EU. Podle předběžných závěrů jejich dohoda o sdílení sítí omezuje konkurenci, brzdí inovace a vede k horší kvalitě služeb pro koncové zákazníky. Firmy zatím nebyly obviněny a čeká se na jejich odpověď s případnými návrhy na změny. O2 současnou analýzu chápe především jako podstatný vstup do debaty o nastavení podmínek pro budování sítí 5G, u kterých bude sdílení klíčové pro všechny operátory v Evropě.

Zdroj:Marek Dongres, analytik, Česká Spořitelna a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.