Akciové trhy - denní zpráva 7.10.2019

10:05 | E V | Diskuze

Akciové trhy dále korigovaly ztráty, podpořeny daty z trhu práce

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Akciové trhy v zámoří v pátek posilovaly kolem 1% a v Evropě kolem 1%. Trhy tak druhý den po sobě korigovaly předchozí ztráty ze špatných makroekonomických dat. Tentokrát pozitivně reagovaly na více data z trhu práce, kdy počet nových pracovních míst v září rostl dle očekávání (+135tis.) a americká nezaměstnanost klesla na 3,5%, oproti očekávaným 3,7% a více se přiblížila 50letým minimům. Indexy podpořily zejména finanční a technologický sektor. Zde akcie Applu rostly ke 3%, když firma údajně zvýšila výrobu iPhonů 11 v reakci na rostoucí poptávku po tomto novém modelu, která by měla být vyšší než u předchozích modelů, patrně i kvůli příznivější ceně. Americká vláda plánuje zvýšit parametry na požadovaný podíl biopaliv (ethanol, biodiesel) v pohonných hmotách, aby tak podpořila zemědělský sektor, který je v krizi díky dopadům obchodní války a méně příznivým meteorologickým podmínkám. Tento týden budou z ekonomických dat sledovány údaje o americké inflaci ve formě čtvrtečních CPI a zítřejších PPI. Guvernér FEDu Powell bude mít také další proslovy. V Evropě se ve středu uskuteční schůzka Eurogroup, kde budou ministry financí Eurozóny diskutovány otázky stavu ekonomiky a financí v jednotlivých zemích a plánované kroky na podporu ekonomického růstu. Zveřejěnny budou také zápisky z minulého zasedání FEDu. Ve čtvrtek budou zveřejněna důležitá data o objemu úvěrů v čínské ekonomice a zápisky z minulého zasedání EU.  Z korporátních výsledků za 3Q19 budou tento týden ve čtvrtek zveřejňovat Delta Airlines, u kterých se čeká růst zisků a tržeb, ale také zejména komentář ohledně dopadů nově zavedených cel na evropská letadla a komponenty. Evropské futures dnes otevírají spíše v plusu, mírně v záporu je londýnský FTSE.

 

Výstupy z konferenčního hovoru ČEZu
 
ČEZ na svém pátečním konferenčním hovoru uvedl, že většinu uhelných kapacit odstaví do roku 2040 a v roce 2024 plánuje prodej elektrárny Počerady skupině Se.ven. Nastíněný harmonogram je dle naších očekávání, stejně jako prodej elektrárny Počerady a s těmito předpoklady pracujeme v našich odhadech.

Zdroj:Jan Šafránek, Česká Spořitelna
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.