Akciové trhy - denní zpráva 4.9.2019

10:22 | E V | Diskuze

Špatná data z výroby a nová cla poslal trhy dolů

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Akciové trhy v USA včera ztrácely, když investoři po dni volna negativně reagovali na víkendové uvalení nových cel ze strany USA i Číny. Negativní faktorem bylo rovněž zveřejnění ISM indexu nákupních manažerů ve výrobě, který byl na hodnotě 49.1, což je níže než se očekávalo a poprvé od září 2016 se dostal pod hodnou 50, která značí snižování průmyslové aktivity a je jí možno přičítat právě sino-americkým obchodním sporům. Dnes budou očekávány projevy členů FOMC, které i kontextu aktuálních dat mohou poskytnout bližší obraz o uvažování FEDU ohledně dalšího nastavení úrokových sazeb, přičemž trhy víceméně počítají s dalším snížením o minimálně 25p.b. na dalším zasedání v září. Evropské akciové indexy rovněž ztrácely, situace v UK se dále vyvíjí velmi volatilně. Vláda premiéra Johnsona ztratila těsnou většinu v parlamentu, když poslanci z konzervativní strany, nesouhlasící s tvrdým brexitem, přešli k Liberálním Demokratům. Zvyšuje se tak pravděpodobnost předčasných voleb, ve kterých Johnson doufá, že získá většinu, aby mohl případně prosadit i brexit bez dohody.

 

Finanční investor Sybil Holding prodává 12,4% podíl v Avastu

Finanční investor Sybil Holding nabízí institucionálním investorům k prodeji svůj 12,4% podíl 5% pod včerejší uzavírací cenou. Nabídka končila dnes v 8:30 CET. Tento krok bude mít patrně lehce negativní vliv na cenu akcií, které dynamicky rostly po velmi dobrých výsledcích za 1. pol. roku 2019. Podle nás je nabízená cena blízko férové hodnotě. Avast vidíme stále jako solidní příběh se zvyšováním počtu platících zákazníků a růstu na nových trzích, zejména v retailové kyberbezpečnosti

Zdroj:Jan Šafránek, Česká Spořitelna
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.