Akciové trhy - denní zpráva 31.1.2020

10:35 | B Z | Diskuze
Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Výhled Facebooku nepotěšil, Tesla na rekordech

Akciové indexy v USA včera končily mírným růstem, když ke konci obchodování korigovaly úvodní ztráty. Zámořské trhy možná trochu překvapivě pozitivně reagovaly na zprávy, že WHO vyhlásila globální stav nouze ohledně virové epidemie, podstatné ovšem bylo, že nedoporučila omezení mezinárodního pohybu a obchodu. Evropské trhy byly v tu dobu již zavřené, proto na informace nemohly reagovat a skončily výrazněji v záporu. Podle informací Bloombergu by mohlo čínské HDP v 1Q20 kvůli virové nákaze zpomalit na 4,5%. Akcie Facebooku oslabily (-6,1%) i přesto, že firma zveřejnila výsledky za 4Q19 jak na úrovni tržeb, tak zisku, nad očekávání. Růst byl nicméně nejslabší za posledních 7 let a firma očekává zpomalení i v prvním kvartále 2020. Negativní podtext měly i silně rostoucí náklady (+31% q/q), i v důsledku vyšších regulatorních požadavků na ochranu dat klientů, investoři se mohou obávat, že zvýšené náklady se stanou normou. Tesle se dařilo během obchodování o poznání lépe (+10,3%) a opět dosáhla na rekordní úrovně. Firma ve středu po uzavření trhu oznámila výsledky za 4Q19 nad očekávání a impulsem byl zejména výhled na objem produkce v roce 2020, jež by měly dle firmy pohodlně přesáhnout 500tis. vozů. Dnes budou výsledky reportovat firmy Chevron, Caterpillar, Exxon Mobil či Philips 66. Z ekonomických dat dnes vyjde flash odhad evropského CPI, jež by měl zrychlit o 0,1 p.b na 1,4%. Již vyšly čínské PMI, jež byly ve výrobě téměř neměnné a ve službách se zlepšily. Evropské futures prozatím obchodují asi 0,5% výše.

 

Avast uzavře Jumpshot a snížil odhad růstu tržeb

Avast včera ráno neočekávaně zveřejnil update hospodaření a ohlásil uzavření data analytické firmy Jumpshot. Firma koupí zpět 35% podíl v Jumpshotu od Ascentialu, jemuž jej prodala v červenci a ukončí provoz. Akcie v reakci na to včera klesaly přes dalších 12% a od prvotní informace o prodeji klientských dat o 28%. Zavření Jumpshotu se zdá jako správné řešení a mělo by vést cca k 1% negativnímu vlivu na tempo růstu tržeb. Firma snížila odhad růstu celkových tržeb na střední jednotky procent, odhadujeme cca 5-6%, z předešlých 8%. Po předešlém poklesu ceny akcií se aktuální úrovně jeví jako blízko k férové hodnotě, pro další vývoj bude nutné vyčkat, jak se promítne uzavření Jumpshotu a související narušení reputace firmy (také v suovislosti s hackerským útokem v 4Q19) do jádrového byznysu.

 

Moneta oficiálně oznámila vydání dluhopisů

Moneta oznámila, že vydala podřízené Tier 2 dluhopisy v celkovém objemu 2,6 miliardy Kč. Bondy mají hodnocení od agentury Moody’s na úrovni Baa2. Dluhopisy jsou denominovány v českých korunách se splatností 10 let a s opcí na splacení po 5 letech. Po dobu prvních pěti let mají pevnou úrokovou sazbu 3,79% p.a. Všechny vydané dluhopisy již byly upsány institucionálními investory. Vypořádání proběhlo včera, 30. ledna 2020. Tato emise zvýší kapitálovou přiměřenost Monety o 210 bazických bodů. Informace byla zveřejněna agenturou Bloomberg již minulý týden, takže se nejedná o novou zprávu. Tento krok pomůže Monetě zůstat nad svou cílovanou kapitálovou přiměřeností na úrovni 15,9% a bezpecně nad regulatorní úrovní 14,9%.

Zdroj:Česká spořitelna a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Evropa v datech: Evropskou ekonomiku táhne průmysl, nejvíce lidí ale pracuje v koronavirem silně zasažených službách

Ilustrativní obrázek

Jiný pohled na liberační balíček

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k celkovým nákladům na obnovu ekonomiky

Ilustrativní obrázek

Ekonomické dopady koronaviru na české firmy

Ilustrativní obrázek

Moneta, Komerční banka: Stabilizační kroky ČNB i výzva ke zdržení se výplaty dividendy

Ilustrativní obrázek

Koronavirus ovlivňuje chod firem. Jaký má dopad na byznys?Čti více
Ilustrativní obrázek

Německý DAX v úterý výrazně posiluje

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifický region v úterý rostl

Ilustrativní obrázek

Americké akcie zahájily nový týden růstem

Ilustrativní obrázek

Credit Suisse snižuje doporučení pro Lufthansu

Ilustrativní obrázek

Bill Ackman prodal akcie Berkshire Hathaway, Blackstone a Park Hotels

Ilustrativní obrázek

Asijské indexy zahájily nový týden růstem

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.