Akciové trhy - denní zpráva 30.8.2019

11:06 | B Z | Diskuze

Obchodní vyjednávání pokračují, trhy to vřele vítají

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Obchodní vyjednávání pokračují, trhy to vřele vítají

Akciové trhy rostly poměrně silně nad 1% jak v USA, tak v Evropě. Důvodem byly protentokrát pozitivní zprávy, že i přes napětí mezi USA a Čínou včera pokračovala určitá jednání a strany by se měly snažit domluvit na pokračování oficiálních jednání v září, Čína si ovšem jako podmínku klade nezavedení plánovaného zvýšení cel od 1. září. Rétorika obou stran se velmi frekventovaně mění od útočné po smířlivou a tak z takovýchto prohlášení nelze činit příliš závěry, jelikož situace na „bitevním poli“ se mění velmi často, nicméně trhy čekají na jakýkoliv pozitivní náznak a reagují na něj silně pozitivně. Nejvíce přidal opět technologický sektor (+1,7%), který na tyto zprávy reaguje nejcitlivěji a který má v indexu S&P500 ze všech sektorů největší váhové zastoupení (22%), tudíž s sebou často táhne celý trh. Akcie Best Buy ztrácely 8%, když firma sice oznámila lepší než očekávaný zisk, ovšem zhoršila výhled růstu tržeb pro rok 2019 z důvodu nejistoty dopadů obchodní války. Výhled tržeb pro rok 2019 snížil ze stejného důvodu i Abercombie & Fitch, zvýšení cel se projeví mimo tržeb i na hrubé marži firem, jelikož jim stoupnou náklady na dovoz zboží, ale pokud nebudou chtít zdražit, čímž by mohly přijít o tržní podíl, ponesou tyto náklady firmy samy. Americké HDP za 2Q19 rostlo podle předběžného odhadu 2%,což bylo dle očekávání. V Německu naopak inflace zpomalila ještě více než se čekalo o -0,2%. Dnes bude publikován předběžný odhad meziročního vývoje CPI v rámci Evropy, očekává se růst o 1%, na stejné úrovni jako minulý měsíc. V USA budou publikována data o míře osobní spotřeby, která by měla meziměsíčně růst o 0,5%, což je nadprůměrná hodnota.

 

Krátké zprávy z ČR

Komerční banka od příštího týdne sníží úrokové sazby na hypotékách s alespoň 5ti letou fixací. Banka tak reaguje na vývoj dlouhodobých českých státních dluhopisů, kde výnos u 10tiletých dluhopisů za poslední měsíc pokles o 6p.b. na 1,06%.

Zdroj:Česká spořitelna a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Koronavirus pozastavuje asijské investice nejen v Čechách, může se stát spouštěčem globální krize

Ilustrativní obrázek

Firemní výsledky pro tento týden: Siemens, Infineon Technologies, Philip Morris Int., Alphabet

Ilustrativní obrázek

Ranní restart 3.2.2020

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z finančního trhu 3.2.2020

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 3.2.2020Čti více
Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vývoji cen pohonných hmot a ropy

Ilustrativní obrázek

Zámořské akcie opět na rekordech

Ilustrativní obrázek

Německý DAX v plusu

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifický region převážně v plusu po lepších, než očekávaných datech o japonském exportu

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.