Akciové trhy - denní zpráva 30.8.2019

11:06 | B Z | Diskuze

Obchodní vyjednávání pokračují, trhy to vřele vítají

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Obchodní vyjednávání pokračují, trhy to vřele vítají

Akciové trhy rostly poměrně silně nad 1% jak v USA, tak v Evropě. Důvodem byly protentokrát pozitivní zprávy, že i přes napětí mezi USA a Čínou včera pokračovala určitá jednání a strany by se měly snažit domluvit na pokračování oficiálních jednání v září, Čína si ovšem jako podmínku klade nezavedení plánovaného zvýšení cel od 1. září. Rétorika obou stran se velmi frekventovaně mění od útočné po smířlivou a tak z takovýchto prohlášení nelze činit příliš závěry, jelikož situace na „bitevním poli“ se mění velmi často, nicméně trhy čekají na jakýkoliv pozitivní náznak a reagují na něj silně pozitivně. Nejvíce přidal opět technologický sektor (+1,7%), který na tyto zprávy reaguje nejcitlivěji a který má v indexu S&P500 ze všech sektorů největší váhové zastoupení (22%), tudíž s sebou často táhne celý trh. Akcie Best Buy ztrácely 8%, když firma sice oznámila lepší než očekávaný zisk, ovšem zhoršila výhled růstu tržeb pro rok 2019 z důvodu nejistoty dopadů obchodní války. Výhled tržeb pro rok 2019 snížil ze stejného důvodu i Abercombie & Fitch, zvýšení cel se projeví mimo tržeb i na hrubé marži firem, jelikož jim stoupnou náklady na dovoz zboží, ale pokud nebudou chtít zdražit, čímž by mohly přijít o tržní podíl, ponesou tyto náklady firmy samy. Americké HDP za 2Q19 rostlo podle předběžného odhadu 2%,což bylo dle očekávání. V Německu naopak inflace zpomalila ještě více než se čekalo o -0,2%. Dnes bude publikován předběžný odhad meziročního vývoje CPI v rámci Evropy, očekává se růst o 1%, na stejné úrovni jako minulý měsíc. V USA budou publikována data o míře osobní spotřeby, která by měla meziměsíčně růst o 0,5%, což je nadprůměrná hodnota.

 

Krátké zprávy z ČR

Komerční banka od příštího týdne sníží úrokové sazby na hypotékách s alespoň 5ti letou fixací. Banka tak reaguje na vývoj dlouhodobých českých státních dluhopisů, kde výnos u 10tiletých dluhopisů za poslední měsíc pokles o 6p.b. na 1,06%.

Zdroj:Česká spořitelna a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Dánský centrální bankéř z ECB: poslední stimulační opatření banky jsou disproporční a neefektivní

Ilustrativní obrázek

Česká zbrojovka podle informací Hospodářských novin připravuje vstup na pražskou burzu

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 11.9.2019

Ilustrativní obrázek

J&T Banka Bond Weekly: 9.9.2019

Ilustrativní obrázek

J&T Banka Ranní přehled 9.9.2019Čti více
Ilustrativní obrázek

Export švýcarského zlata do Velké Británie v srpnu dosáhl nového maxima

Ilustrativní obrázek

Dnes proběhne převážení indexů PX a CECE

Ilustrativní obrázek

Klidná seance pro asijské akcie, indické si připsaly 5 % po daňové reformě

Ilustrativní obrázek

Akcie na Wall Street zavřely smíšeně

Ilustrativní obrázek

Pražskou burzu vytáhla do plusu Erste Bank

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burze otevírá na zelené nule

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.