Akciové trhy - denní zpráva 30.1.2020

10:40 | B Z | Diskuze

Trhy na vyčkávané, FED rovněž neutrální

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Trhy na vyčkávané, FED rovněž neutrální

Akciové indexy v zámoří končily obchodování blízko nuly, evropské akciové trhy mírně rostly. Situace s virovou epidemií se prozatím nezlepšuje, počty nakažených stoupají a země a aerolinky omezují spojení s Čínou. Již tak učinily American Airlines, Lufthansa i British Airways. WHO v předchozích dnech vydala konzervativní prohlášení, nicméně dnes by měla opět zasednout a rozhodnout, zda ve světle vývoje událostí přeci jen nevyhlásí světový stav nouze. Po uzavírání továren (např. i Tesla), dochází k dalšímu omezování provozu lokálních poboček a provozoven nadnárodních společností, Starbucks (-2,1%) například uzavře polovinu svých čínských provozoven, Disney zase čínské zábavní parky. FED včera trhům nepřinesl výraznější pozitivní impuls, hlavní sazba zůstala jednohlasně nezměněna, mírně zvýšil výhled pro spotřební aktivitu domácností ze silného růstu na mírný růst. Podle centrální banky se rizika ohledně obchodní války snížila a globální ekonomická aktivita se stabilizovala, což byly hlavní důvody pro loňské snižování sazeb. Výsledkově příjemně překvapil McDonalds, Microsoft, General Electric či Dow. Zklamal naopak Boeing, jež zaregistroval první roční ztrátu od roku 1997, prozatímní a očekávané náklady na uzemnění letadel 737 MAX firma vyčíslila na 19 mld. USD, očekává rovněž snížení výroby letadel Dreamliner, jež jsou pro firmu v současnosti hlavním prodejním strojem. Dnes se očekávají výsledky např. Coca-Coly, Amazonu či Dupont. Akciové futures zatím klesají o 1%.

 

Avast zvažuje všechny možnosti ohledně Jumpshotu

Firma včera vydala prohlášení, že zvažuje všechny alternativy ohledně svého podílu v analytické firmě Jumpshot, jež údajně prodávala citlivá klientská data. Avast vlastní 65% Jumpshotu, jež by měl za rok 2019 generovat cca 36 mil. USD tržeb (asi 4% z celkových) (Bloomberg). Avast již prodal 35% podíl v Jumpshotu v červenci za 61 mil. USD a zdá se možné, že by mohlo dojít i k prodeji zbývajícího podílu. Tržby Jumpshotu doposud rostly podle našich odhadů na úrovni kolem 40% a očekáváme, že v roce 2020 přidá asi 1,2% do růstu tržeb Avastu a v letech 2021-2022 0,6%. Aktuální situace bude mít pravděpodobně mírně negativní vliv na náš odhad valuace Avastu.

 

Nový menší operátor by mohl dle ministra průmyslu získat přes milion zákazníků

Ministr Průmyslu Havlíček uvedl, že pokud by v ČR začal fungovat nový menší operátor jako Stvorka (4ka) na Slovensku, mohl by získat dvojnásobek 600tis. uživatelů, jež má Stvorka. (HN) Zdá se, že MPO by bylo spokojené, pokud by nový operátor provozoval pouze 3,5GHz spektrum, zatímco pro 700 MHz by využíval národní roaming. Nicméně je možné, že současní operátoři by se neúčastnili aukce pro 700 MHz, aby se vyhnuli povinnosti národní roaming poskytovat. Podle dosavadního vývoje se tedy zdá, že nový operátor by neměl být tak silný( jako Stvorka na Slovensku), což by bylo pro O2 pozitivní.

 

Stock spirits bez nároku na dividendu

Dnes se budou akcie poprvé obchodovat bez nároku na pololetní dividendu 0,0631 EUR (1,6 Kč)/ akcii.

Zdroj:Česká spořitelna a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Evropa v datech: Evropskou ekonomiku táhne průmysl, nejvíce lidí ale pracuje v koronavirem silně zasažených službách

Ilustrativní obrázek

Jiný pohled na liberační balíček

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k celkovým nákladům na obnovu ekonomiky

Ilustrativní obrázek

Ekonomické dopady koronaviru na české firmy

Ilustrativní obrázek

Moneta, Komerční banka: Stabilizační kroky ČNB i výzva ke zdržení se výplaty dividendy

Ilustrativní obrázek

Koronavirus ovlivňuje chod firem. Jaký má dopad na byznys?Čti více
Ilustrativní obrázek

Německá burza otevřela na záporné nule

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy poklesly

Ilustrativní obrázek

Německé akcie po otevření ztrácí

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie se obchodovaly smíšeně

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k cenám pohonných hmot a ropy

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy s rozdílnými výsledky

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.