Akciové trhy - denní zpráva 30.1.2020

10:40 | B Z | Diskuze

Trhy na vyčkávané, FED rovněž neutrální

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Trhy na vyčkávané, FED rovněž neutrální

Akciové indexy v zámoří končily obchodování blízko nuly, evropské akciové trhy mírně rostly. Situace s virovou epidemií se prozatím nezlepšuje, počty nakažených stoupají a země a aerolinky omezují spojení s Čínou. Již tak učinily American Airlines, Lufthansa i British Airways. WHO v předchozích dnech vydala konzervativní prohlášení, nicméně dnes by měla opět zasednout a rozhodnout, zda ve světle vývoje událostí přeci jen nevyhlásí světový stav nouze. Po uzavírání továren (např. i Tesla), dochází k dalšímu omezování provozu lokálních poboček a provozoven nadnárodních společností, Starbucks (-2,1%) například uzavře polovinu svých čínských provozoven, Disney zase čínské zábavní parky. FED včera trhům nepřinesl výraznější pozitivní impuls, hlavní sazba zůstala jednohlasně nezměněna, mírně zvýšil výhled pro spotřební aktivitu domácností ze silného růstu na mírný růst. Podle centrální banky se rizika ohledně obchodní války snížila a globální ekonomická aktivita se stabilizovala, což byly hlavní důvody pro loňské snižování sazeb. Výsledkově příjemně překvapil McDonalds, Microsoft, General Electric či Dow. Zklamal naopak Boeing, jež zaregistroval první roční ztrátu od roku 1997, prozatímní a očekávané náklady na uzemnění letadel 737 MAX firma vyčíslila na 19 mld. USD, očekává rovněž snížení výroby letadel Dreamliner, jež jsou pro firmu v současnosti hlavním prodejním strojem. Dnes se očekávají výsledky např. Coca-Coly, Amazonu či Dupont. Akciové futures zatím klesají o 1%.

 

Avast zvažuje všechny možnosti ohledně Jumpshotu

Firma včera vydala prohlášení, že zvažuje všechny alternativy ohledně svého podílu v analytické firmě Jumpshot, jež údajně prodávala citlivá klientská data. Avast vlastní 65% Jumpshotu, jež by měl za rok 2019 generovat cca 36 mil. USD tržeb (asi 4% z celkových) (Bloomberg). Avast již prodal 35% podíl v Jumpshotu v červenci za 61 mil. USD a zdá se možné, že by mohlo dojít i k prodeji zbývajícího podílu. Tržby Jumpshotu doposud rostly podle našich odhadů na úrovni kolem 40% a očekáváme, že v roce 2020 přidá asi 1,2% do růstu tržeb Avastu a v letech 2021-2022 0,6%. Aktuální situace bude mít pravděpodobně mírně negativní vliv na náš odhad valuace Avastu.

 

Nový menší operátor by mohl dle ministra průmyslu získat přes milion zákazníků

Ministr Průmyslu Havlíček uvedl, že pokud by v ČR začal fungovat nový menší operátor jako Stvorka (4ka) na Slovensku, mohl by získat dvojnásobek 600tis. uživatelů, jež má Stvorka. (HN) Zdá se, že MPO by bylo spokojené, pokud by nový operátor provozoval pouze 3,5GHz spektrum, zatímco pro 700 MHz by využíval národní roaming. Nicméně je možné, že současní operátoři by se neúčastnili aukce pro 700 MHz, aby se vyhnuli povinnosti národní roaming poskytovat. Podle dosavadního vývoje se tedy zdá, že nový operátor by neměl být tak silný( jako Stvorka na Slovensku), což by bylo pro O2 pozitivní.

 

Stock spirits bez nároku na dividendu

Dnes se budou akcie poprvé obchodovat bez nároku na pololetní dividendu 0,0631 EUR (1,6 Kč)/ akcii.

Zdroj:Česká spořitelna a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Ozvěny trhu: Nakonec může být letos i lépe

Ilustrativní obrázek

Změna chování spotřebitelů způsobuje přesuny v ekonomice

Ilustrativní obrázek

Ozvěny trhu: Před trhy stojí další výzvy

Ilustrativní obrázek

AHS komentář ke schváleným kompenzacím pro skiareály

Ilustrativní obrázek

Krize je tady, myslí si téměř každý druhý Čech

Ilustrativní obrázek

Svět se mění, lidé a trh budou stejníČti více
Ilustrativní obrázek

Apple: Optimismus analytiků roste před blížícím se reportem výsledků

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza po otevření klesá

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie ztrácely, lockdown v Hongkongu

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza po otevření roste

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie převážně rostly, Čína uvalila sankce na USA

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v mírných ziscích

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.