Akciové trhy - denní zpráva 3.6.2020

09:56 | E V | Diskuze

Nákupní sentiment pokračuje .

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Akciové trhy pokračovaly v růstu i v úterý. Neobjevily se žádné nové informace, jež by narušily nákupní sentiment posledních dní. Asijské trhy i futures v Evropě a USA rostou k 1%. Čínská PMI data ze služeb ve formě Caixin indexu vzrostla na hodnotu 55 oproti konsenzu 47 a dostala se tak do expanzní úrovně poprvé od ledna a zároveň i na nejvyšší hodnoty od roku 2010. Hlavním motorem byly nové objednávky, při slabém exportu, což indikuje silnou domácí poptávku. Čísla jsou mírně v kontrastu s vládními PMI daty, ačkoliv u obou ukazatelů jsou již nad hodnotou 50, což jsou pro ekonomický motor světa dobré zprávy. Prezident Trump by se měl tento týden sejít k diskuzi s poradci o novém balíku fiskální pomoci, jež by mohl snížit speciální poskytované dávky v nezaměstnanosti o polovinu, či snížit daně v turistickém odvětví, případně cestovní poukazy na podporu této části ekonomiky. Akcie firem v tomto odvětví se za poslední měsíc přeci jen v souvislosti s uvolňováním restriktivních opatření oživily a odvětví roste o 15%. Dalšími odvětvími, jímž se v posledních týdnech daří jsou zejména těžba materiálů (+29%), výroba aut (+27%) či energetický sektor (+24%). Odvětvím, jenž za poslední měsíc nejvíce zaostává jsou aerolinky (-15%). Nákupní tlak pokračoval i během včerejška na ropě, aktuální kontrakt na Brent se již blíží 40 USD za barel. Investoři očekávají prodloužení produkčních kvót, na němž by se měl tento týden přes videokonferenci domluvit OPEC+. Dnes by měly také být zveřejněny pravidelné údaje o zásobách v USA, jenž by dle odhadů měly růst o 3 mil. barelů, oproti růstu o 7 mil. barelů minulý týden. Výsledky nad očekávání za uplynulý kvartál včera zveřejnila v poslední době populární telekonferenční firma Zoom Video Communications.Tržby rostly meziročně o 169% na 328 mil. USD, 60% nad odhady trhu. Čistý zisk rapidně vzrostl na 27 mil. USD z předchozích 200tis. USD. Firma rovněž více než zdvojnásobila výhled pro tržby pro 2Q20 a pro fiskální rok 2021. EPS jsou očekávány na úrovni kolem 1,25 USD. Akcie nejdříve na výsledky reagovaly růstem, celý obchodní den však zakončily v záporu, po pravděpodobném výběru zisků. I takto výborné výsledky jsou totiž v akciích firmy pravděpodobně zaceněny, když se s cenou 208 USD obchodují na více než 200x firmou očekávaných EPS. Výsledky firmy byly podpořeny mimořádnou situací, kdy hovory přes její platformu začaly kvůli koronaviru pořádat politici a třeba i šéf FEDU. Firma bude nicméně muset ukázat pokračující silné výsledky, aby ospravedlnila takto štědrou valuaci.

 

Dnes rozhodnutí o zařazení Avastu do FTSE 100

Po uzavření akciového trhu v Londýně by dnes mělo být oznámeno, zda bude Avast zaražen do indexu FTSE100, což, jak jsme psali včera, se jeví velmi pravděpodobné. Z toho titulu lze o akcie Avastu očekávat zvýšený zájem institucionálních investorů. Změny by měly být platné od 22. června.

Zdroj:Jan Šafránek, Česká Spořitelna
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.