Akciové trhy - denní zpráva 3.12.2019

10:22 | E V | Diskuze

Cla na ocel a hliník, Cyber Monday trhům nepomohlo

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Americké akciové indexy sestoupily ze svých maxim, když byla zveřejněna horší data ISM v průmyslu. Z říjnové hodnoty 48,3 se očekával růst na 49,2, ovšem data přišla s poklesem na hodnotu 48,1. Index S&P 500 klesl o 0,9%, Dow Jones taktéž a Nasdaq ztratil 1,2%. Negativní sentiment zvýraznily obavy z obchodní války a zprávy, že Trump „ihned“ znovu zavede cla na ocel a hliník dovážený z Brazílie a Argentiny kvůli tomu, že zmíněné státy devalvují své měny, aby se mohly stát konkurenceschopnějšími v zahraničí. Což se Trumpovi samozřejmě nelíbí. Trhům nepomohly ani rekordní prodeje na Cyber Monday, které dosáhly 9,4 miliardy dolarů a podpořily tak tržby zejména retailových společností. Zpráva ohledně zavedení cel podpořila akcie ocelářských společností US Steel Corp (+4,2%) a AK Steel Holding Corp (+4,5%). Na dnešní den má naplánováno zveřejnění svých výsledků za třetí čtvrtletí letošního roku Salesforce (-1,2%), kde se očekává růst tržeb kvůli vyšším investicím firem do online softwaru. V hledáčku budou komentáře ohledně budoucího výhledu a možných akvizic.

Evropské akcie zaznamenaly včera největší pokles za poslední dva měsíce. Německý DAX klesl o 2,1%, podobně i francouzský CAC, když zavedení cel stáhlo celosvětový sentiment.

 

Avast v indexu Stoxx 600

Avast bude 23. prosince přidán do indexu Stoxx 600.

 

ČEZ včera vydal dluhopisy za 750 mil. EUR

ČEZ včera (dle předchozích zpráv) vydal dluhopisy v hodnotě 750 mil. EUR (19,1 mld. Kč) s výnosem 0,875% a splatností v roce 2026. ČEZ použije peníze na financování, včetně refinancování starého dluhu.

Dluhopisy ČEZu v objemu 20 miliard korun dosáhnou své splatnosti příští rok. Nižší sazba u nové emise ČEZu sníží úrokové náklady v následujících letech, což by mělo podpořit zisk na akcii kolem 3%.

Zdroj:Marek Dongres, Bártek Petr, Česká Spořitelna
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.