Akciové trhy - denní zpráva 28.8.2019

10:59 | B Z | Diskuze

Možné spojení Philip Morris International a Altrie

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Akciové trhy v USA se včera začaly obchodovat v zelených číslech, ovšem ke konci dne se obrátily do ztráty kvůli rostoucí nervozitě v rámci obchodní války mezi USA a Čínou a zvýšeným obavám ohledně možné recese ve Spojených státech, když desetileté výnosy opět výrazněji klesly pod výnosy dvouleté. Tato inverze výnosové křivky může být považována právě za jeden ze signálů blížící se recese, což vyděsilo investory, kteří se z akcií začali stahovat a naopak investovat do státních dluhopisů. Dow Jones ztratil 0,5%, index S&P 500 klesl o 0,3% a stejně tak i technologický Nasdaq. Z jednotlivých titulů včera poklesly akcie společnosti Philip Morris International (-7,8%) poté, co vyšlo najevo, že jedná o možném spojení se společností Altria (-4%). Případný obchod by měl být celý uskutečněný v akciích, ale detaily zatím nejsou blíže specifikované. Potenciální spojení dvou největších tabákových výrobců by vytvořilo společnost o hodnotě kolem 200 miliard USD, která by dominovala na rostoucím trhu s elektronickými cigaretami a pravděpodobně i se zahřívaným tabákem. Dnešní den bude i bohatý na výsledky amerických firem, kdy s nimi přijde Tiffany & Co (-0,5%), kosmetická společnost Coty (+0,6%) nebo módní PVH Corporation (-1%), u které se investoři zaměří převážně na prodeje značky Calvin Klein, dopad obchodní války a také na případnou úpravu výhledu společnosti. Dnes se neočekává zveřejnění žádných důležitých dat.

 

Mírná úleva pro nového zájemce v aukci frekvencí pro 5G sítě

Český telekomunikační úřad včera udělal menší změny v podmínkách pro chystanou aukci pro 700 MHz a 3,5 GHz. Noví operátoři budou mít více prostoru v méně atraktivním pásmu 3,5 GHz a dostanou více času na vybudování sítě. Výběrového řízení se také budou moci účastnit velkoobchodní poskytovatelé. Zdá se, že velkoobchodní poskytovatel Dense Air by se mohl připojit k aukci. S částí svých připomínek uspěla i loterijní společnost Sazka (která se chtěla před lety účastnit i 4G tendru). 5G aukce (která se uskuteční v 1Q20) tudíž zůstává hlavním rizikem pro O2 CR kvůli potenciálnímu vstupu nového hráče na trh.

Zdroj:Česká spořitelna a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

ARBES Technologies založil bodyshoppingový start-up INBRAIT s ženským elementem

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 1.11.2019

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 1.11.2019

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z akciového trhu 1.11.2019

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z finančního trhu 1.11.2019

Ilustrativní obrázek

Nástup moderních technologií do českého stavebnictví pokračujeČti více
Ilustrativní obrázek

Akcionář Avastu V. Steckler prodal 18 milionů akcií za jednotkovou cenu 430 pencí, píše Bloomberg

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifický region na pozadí pesimismu ohledně vyjednávání mezi USA a Čínou oslaboval

Ilustrativní obrázek

ČEZ a EMH se podmínečně dohodli na partnerství a investici do cínoveckého projektu těžby lithia

Ilustrativní obrázek

Frankfurt dnes otevřel v červených číslech

Ilustrativní obrázek

Ex-šéf Uberu prodal akcie firmy v hodnotě 882 mil. USD

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.