Akciové trhy - denní zpráva 27.8.2019

10:58 | B Z | Diskuze

Trump chce jednat, spolupráce KFC a Beyond Meat

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Trump chce jednat, spolupráce KFC a Beyond Meat

Akciové trhy ve Spojených státech včera zpevnily a rostly poté, co Trump uvedl, že se s chce s čínskou protistranou vrátit zpět k vyjednávání a předpokládá, že USA a Čína dosáhnou obchodní dohody. Nejvíce si připisovaly tituly citlivé na obchodní spory a technologický sektor (+1,4%). Dow Jones rostl o 1%, S&P 500 o 1,1% a Nasdaq o 1,3%. Mimo technologický sektor rostly akcie společnosti Beyond Meat (+5,6%), která se domluvila s řetězcem KFC, že spolu otestují vegetariánské nuggety a „křídla“ v restauraci v Atlantě. Vegetariánské pokrmy jsou v současnosti v oblibě a akcie Beyond Meat si od svého uvedení na burzu připsaly již několik set procent. V případě úspěchu nových vegetariánských produktů by KFC spustilo prodej těchto produktů napříč americkými restauracemi. Pro Beyond Meat se jedná o dalšího partnera, mezi které již patří například Subway, Del Taco Restaurant, Carl´s Jr, Dunkin´ Brands a další. Evropské akciové indexy končily obchodování převážně rovněž růstem, podpořeny optimismem z USA. DAX přidal 0,4%, STOXX600 kladnou nulu, v UK se neobchodovalo. Nejvíce se v Evropě dařilo italským akciím, díky informacím ohledně pravděpodobného vzniku nové vládní koalice, což by stabilizovalo zemi čelící hospodářským rizikům. V Německu klesl Ifo index na nejnižší úroveň za 7 let a dále signalizuje negativní výhled podnikatelského sektoru na dalších 6 měsíců. Dnes se v Evropě neočekává zveřejnění důležitých dat.

 

VIG za 2Q19 reportoval silný růst předepsaného pojistného, vyšší daně zatížily čistý zisk

Čistý zisk činil 67,5 mil. EUR (+10,5% r/r), což bylo 15% pod odhady trhu. Zisk před zdaněním byl na úrovni 130 mil. EUR, což bylo naopak v souladu s odhady. Horší než očekávaný čistý zisk byl způsoben vyššími daněmi v Rakousku. Hrubé předepsané pojistné rostlo meziročně o 9% na 2,5 mld. EUR, což bylo výrazně nad odhady. Finanční výsledek se mezikvartálně solidně zlepšil, nicméně mírně zaostal za konsenzuálními odhady a za loňským velmi dobrým výsledkem za 2Q (- 13,3% r/r). Kombinovaný poměr se meziročně zlepšila o 0,4 p.b. na 96%. Pojišťovna potvrdila výhled pro rok 2019 na růst předepsaného pojistného na 9,9 mld. EUR a růst zisku před daněmi na 500-520 mil. eur.

"Dle našeho názoru byly výsledky smíšené s velmi silným vývojem tržeb. Výsledky překonaly očekávání spolu se zlepšeným kombinovaným poměrem a lepším finančním výsledkem po slabém prvním kvartálu. Znepokojením byl pokles čistého zisku, který byl pod odhady kvůli neočekáváné vyšší efektivní dani, která rostla o 30%. VIG potvrdil svoje odhady na letošní rok a my své odhady na zbytek roku neměníme." Thomas Unger

Zdroj:Česká spořitelna a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Dánský centrální bankéř z ECB: poslední stimulační opatření banky jsou disproporční a neefektivní

Ilustrativní obrázek

Česká zbrojovka podle informací Hospodářských novin připravuje vstup na pražskou burzu

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 11.9.2019

Ilustrativní obrázek

J&T Banka Bond Weekly: 9.9.2019

Ilustrativní obrázek

J&T Banka Ranní přehled 9.9.2019Čti více
Ilustrativní obrázek

Export švýcarského zlata do Velké Británie v srpnu dosáhl nového maxima

Ilustrativní obrázek

Dnes proběhne převážení indexů PX a CECE

Ilustrativní obrázek

Klidná seance pro asijské akcie, indické si připsaly 5 % po daňové reformě

Ilustrativní obrázek

Akcie na Wall Street zavřely smíšeně

Ilustrativní obrázek

Pražskou burzu vytáhla do plusu Erste Bank

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burze otevírá na zelené nule

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.