Akciové trhy - denní zpráva 27.8.2019

10:58 | B Z | Diskuze

Trump chce jednat, spolupráce KFC a Beyond Meat

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Trump chce jednat, spolupráce KFC a Beyond Meat

Akciové trhy ve Spojených státech včera zpevnily a rostly poté, co Trump uvedl, že se s chce s čínskou protistranou vrátit zpět k vyjednávání a předpokládá, že USA a Čína dosáhnou obchodní dohody. Nejvíce si připisovaly tituly citlivé na obchodní spory a technologický sektor (+1,4%). Dow Jones rostl o 1%, S&P 500 o 1,1% a Nasdaq o 1,3%. Mimo technologický sektor rostly akcie společnosti Beyond Meat (+5,6%), která se domluvila s řetězcem KFC, že spolu otestují vegetariánské nuggety a „křídla“ v restauraci v Atlantě. Vegetariánské pokrmy jsou v současnosti v oblibě a akcie Beyond Meat si od svého uvedení na burzu připsaly již několik set procent. V případě úspěchu nových vegetariánských produktů by KFC spustilo prodej těchto produktů napříč americkými restauracemi. Pro Beyond Meat se jedná o dalšího partnera, mezi které již patří například Subway, Del Taco Restaurant, Carl´s Jr, Dunkin´ Brands a další. Evropské akciové indexy končily obchodování převážně rovněž růstem, podpořeny optimismem z USA. DAX přidal 0,4%, STOXX600 kladnou nulu, v UK se neobchodovalo. Nejvíce se v Evropě dařilo italským akciím, díky informacím ohledně pravděpodobného vzniku nové vládní koalice, což by stabilizovalo zemi čelící hospodářským rizikům. V Německu klesl Ifo index na nejnižší úroveň za 7 let a dále signalizuje negativní výhled podnikatelského sektoru na dalších 6 měsíců. Dnes se v Evropě neočekává zveřejnění důležitých dat.

 

VIG za 2Q19 reportoval silný růst předepsaného pojistného, vyšší daně zatížily čistý zisk

Čistý zisk činil 67,5 mil. EUR (+10,5% r/r), což bylo 15% pod odhady trhu. Zisk před zdaněním byl na úrovni 130 mil. EUR, což bylo naopak v souladu s odhady. Horší než očekávaný čistý zisk byl způsoben vyššími daněmi v Rakousku. Hrubé předepsané pojistné rostlo meziročně o 9% na 2,5 mld. EUR, což bylo výrazně nad odhady. Finanční výsledek se mezikvartálně solidně zlepšil, nicméně mírně zaostal za konsenzuálními odhady a za loňským velmi dobrým výsledkem za 2Q (- 13,3% r/r). Kombinovaný poměr se meziročně zlepšila o 0,4 p.b. na 96%. Pojišťovna potvrdila výhled pro rok 2019 na růst předepsaného pojistného na 9,9 mld. EUR a růst zisku před daněmi na 500-520 mil. eur.

"Dle našeho názoru byly výsledky smíšené s velmi silným vývojem tržeb. Výsledky překonaly očekávání spolu se zlepšeným kombinovaným poměrem a lepším finančním výsledkem po slabém prvním kvartálu. Znepokojením byl pokles čistého zisku, který byl pod odhady kvůli neočekáváné vyšší efektivní dani, která rostla o 30%. VIG potvrdil svoje odhady na letošní rok a my své odhady na zbytek roku neměníme." Thomas Unger

Zdroj:Česká spořitelna a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Průzkum: Jak přežili drobní podnikatelé lockdown a co si nově myslí o rizicích podnikání?

Ilustrativní obrázek

Ekonomika ve svěrací kazajce čeká na rozvolnění

Ilustrativní obrázek

Mojmír Hampl: Jako kdyby se změnil celý řád věcí

Ilustrativní obrázek

Optimismus na hliněných noháchČti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v zisku

Ilustrativní obrázek

Asie obchodovala smíšeně, výrobce čipů TSMC oznámil výsledky a očekává větší investice

Ilustrativní obrázek

Klíčové centrální banky tisknou peníze jako o závod

Ilustrativní obrázek

Německý DAX se drží nuly, SAP a Covestro zvýšily celoroční výhled

Ilustrativní obrázek

Asijský trh převážně v zeleném

Ilustrativní obrázek

Německá burza zahajuje mírným růstem

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.