Akciové trhy - denní zpráva 27.4.2020

09:55 | E V | Diskuze

Tento týden přinese řadu výsledků.

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Akciové trhy ve světě v pátek rostly, když více zemí začíná s uvolňováním opatření a akciové futures i dnes ukazují směrem k růstu. Japonská centrální banka oznámila, že je připravena nakupovat neomezené množství státních dluhopisů a zvedne také objemy nákupů firemních dlouhových instrumentů. Dále chce BOJ více cestami podpořit malé a střední podniky pomocí levnějšího financování. K tomuto se vyjádří guvernér dnes na pozdější tiskové konferenci. Asijské trhy tak dnes rostou. Kvůli dalším možným stimulům se v tomto týdnu sejde také FED a ECB. Ve Spojených státech se pomalu rýsují konkrétnější plány na otevírání tamější ekonomiky. Guvernér jednoho z nejvíce zasažených států – New Yorku – nastínil v neděli postupný restart ekonomiky s otevřením méně rizikových podniků od poloviny května. S podobnými plány přichází už i Španělsko a Itálie. Konkrétně italský průmysl by se měl začít vracet zpět do chodu začátkem příštího týdne. Tento týden bude opět bohatý i na výsledky, které zítra zveřejní například Google (+0,4%), kde bude sledován dopad nižších výdajů do online reklamy. Ve středu s výsledky přijde Facebook (+2,7%), který již varoval ohledně příjmů z reklamy i přesto, že lidé z důvodu karanténích opatření trávili na sociální síti více času. Ve čtvrtek poté budou zvařejněny výsledky Applu (+2,9%), který měl zejména v březnu problém se svými výrobními kapacitami, když věšina součástek je vyráběna v Číně. S dobrými výsledky by měl přijít Amazon (+0,5%), když rostly poptávky po online objednávkách. V pátek před otevřením trhu přijdou s výsledky ropné společnosti jako Exxon Mobil (+0,6%) a Chevron (+0,2%)

 

Vláda opět zrychluje uvolňování opatření

Vláda posunula datum úplného otevření ekonomiky z 8. července na 25. května a postupné kroky tak jsou tak zrychleny o přibližně 14 dní. Dnes se například již otevřou obchody do 2 500 m2.

 

Spotřeba elektřiny byla v polovině dubna níže o 15%, což je přibližně v souladu s vývojem dubnového HDP

Zdroj:Marek Dongres, analytik, Česká Spořitelna a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.