Akciové trhy - denní zpráva 24.2.2021

10:11 | E V | Diskuze

Guvernér FED Powell uklidnil akciové trhy.

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Akciové trhy včera prošly volatilním obchodováním, během dne ztrácely, Nasdaq až ke 3,5%, nicméně závěr obchodování byl o něco pozitivnější a S&P500 zakončil den po delší době mírným růstem. Trhy zaznamenaly obrat po komentářích guvernéra FED Powella před kongresem, jež se k otázce inflace a rostoucích dluhopisových výnosů vyjádřil tak, že odráží zlepšený výhled na ekonomický růst a nikoliv na rostoucí inflaci. U té vidí spíše riziko směrem dolů. Guvernér neposkytl nové informace ohledně potenciálního zpřísňování měnové politiky a snižování objemů kvantitativního uvolňování. Akciové trhy přijaly komentáře kladně, výnosy na 10letých vládních dluhopisech USA také reagovaly a prozatím oslabují na 1,33%. V růstu pokračovaly ceny ropy (+0,5%) a mírně i ceny zlata (+0,2%).

Hospodářské výsledky za čtvrtý kvartál včera večer oznámil jeden z hlavních konkurentů Avastu, firma McAfee, jež ukázala meziroční růst tržeb přes 23% a růst zákazníků o 18%, v absolutní výši o 668tis. zákazníků. Tržby byly asi 5% nad odhady a výhled pro první kvartál je také mírně nad konsenzem. Výsledky McAfee potvrzují zdravý trend v segmentu bezpečnostních řešení ve spotřebitelském segmentu a mohly by dnes podpořit obchodování s akciemi Avastu. Ten zveřejní výsledky příští týden ve středu.

Dnes zveřejní výsledky přední světový výrobce grafických karet firma Nvidia, jejíž akcie patřily loni v indexu S&P500 k nejvýkonnějším. Konsenzus očekává růstu tržeb i zisku kolem 50% díky enormnímu růstu zájmu o grafické karty při pandemii COVID-19 ze strany uživatelů PC a provozovatelů serverů. Akciové futures v Evropě a USA dnes prozatím klesají o několik desetin procenta.

 

Avast oznámil spolupráci o zprostředkování plateb pro klienty v Jižní Americe

Avast oznámil spolupráci s firmou PMovil, jež poskytuje služby přímé fakturace přes mobilní operátory pro 400 mil. klientů, zejména v Jižní Americe. Zákazníci tak budou moci platit za produkty Avastu jako součást jejich měsíčních plateb za služby mobilních operátorů. Tento způsob platby je zajímavou alternativou v rozvíjejících se ekonomikách, kde značná část populace nemá přístup ke kreditním kartám atd. Tato spolupráce by měla Avastu pomoci zrychlit konverzi na placené zákazníky v Latinské Americe, kde silně roste. 

Zdroj:Jan Šafránek, Petr Bártek, Česká Spořitelna
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.