Akciové trhy - denní zpráva 23.7.2019

11:01 | B Z | Diskuze

Výsledková sezóna zatím pozitivním impulsem

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Akciové trhy v USA včera mírně posílily. Objem obchodování byl lehčí, investoři napříč trhem vyčkávají na rozhodnutí centrálních bank o úrokových sazbách. Jednotlivé sektory jsou ovlivňovány přicházejícími výsledky za 2Q. Index S&P přidal 0,3%, zatímco Nasdaq 0,7%, když byl tažen výrobci čipů v čele s AMD (+6%), které podpořila zpráva, že se vrcholní vládní představitelé USA sejdou s těmito firmami, aby diskutovali možná řešení otázky restrikcí vůči firmě Huawei a jejich dopadů na tyto firmy. Tento týden budou také reportovat technologické firmy Amazon, Alphabet, Facebook, které tvoří téměř 8% kapitalizace indexu S&P500. Dobré výsledky se očekávají zejména u Facebooku a Amazonu. Firma Halliburton (+9%) reportovala lepší zisk, než se čekalo, zatímco tržby mírně zklamaly. Odhady pro letošní 2Q byly meziročně výrazně nižší, díky nižší ceně ropy a útlumu v sektoru, firma přesto potěšila investory, když se jí podařilo vylepšit odhady zisku díky proaktivnímu útlumu produkce a snižování nákladů. Výhled v sektoru nicméně zůstává spíše negativní. Dnes bude výsledky reportovat Coca Cola a očekává se víceméně meziročně stabilní zisk a růst tržeb o 6%.Vyšší růst tržeb by měla ukázat Coca Cola Zero, s tím jak se více lidí přesouvá ke zdravějším alternativám Dále budou reportovat firmy Centene, United Technologies či Visa. Z ekonomických reportů nejsou plánovány žádné významně cenotvorné události.

 

Výsledky CME za 2Q19 nad odhady díky silným maržím

CME reportovala výsledky za 2Q19. Tržby rostly relativně mírně o 1%, bylo to však kvůli posilujícímu dolaru, bez započtení kurzových změn rostly silně o 8% díky rostoucím cenám za reklamu ve většině trhů. Silné výsledky vykázal zejména klíčový český trh s 12% růstem tržeb, obnovení růstu se podařilo i v Rumunsku (+6% r/r), které v předchozím kvartále trpělo zavedením nových daní. Pozitivní vliv měl rovněž posun období Velikonoc ( odhadujeme +1-2%). Zisk OIBDA rostl o 20,5% r/r (29% r/r při stálých kurzech) a to díky zvýšení OIBDA marže na vysokých 39,9% z loňských 33,4%, což bylo o více než 3,5 p.b. nad očekáváním. O překvapení se zasloužil zejména klíčový český trh, kde OIBDA rostl o 21% r/r, ale také Rumunsko a Bulharsko, které potvrdily vysoké marže z prvního čtvrtletí. Marže na Slovensku vyskočila (více, než jsme čekali) díky neopakování jednorázových právních nákladů. Čistý zisk se zvýšil o 69% r/r také díky rychle klesajícímu zadlužení. Poměr ND/OIBDA klesl na 2,6x z loňských 4,4x a byl lepší než jsme čekali díky silné tvorbě cash flow. Celkově oceňujeme vysoký růst na klíčovém českém trhu, zatímco trh č. 2 v Rumunsku potvrdil očekávané zlepšení tržeb. Firma také potvrdila silné marže v Rumunsku a Bulharsku z prvního čtvrtletí a předvedla silnou tvorbu cash flow. Očekáváme proto pozitivní reakci trhu na výsledky a nevylučujeme zvýšení celoročního výhledu na dnešním odpoledním konferenčním hovoru (v 15:00).

Zdroj:Česká spořitelna a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Makro Speciál

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k dopadům koronaviru na trhy

Ilustrativní obrázek

Koronavirus pozastavuje asijské investice nejen v Čechách, může se stát spouštěčem globální krize

Ilustrativní obrázek

Ranní restart 3.2.2020

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z finančního trhu 3.2.2020Čti více
Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy padají; sledované indexy už klesly o více jak 10 % z nedávných maxim

Ilustrativní obrázek

Index Dow Jones uzavřel čtvrteční seanci silnou ztrátou -4,43%.

Ilustrativní obrázek

Koruna aneb První případ nakažení koronavirem u nás

Ilustrativní obrázek

Asijské indexy převážně oslabují: včera byl počet nově nakažených po světě poprvé vyšší jak v Číně

Ilustrativní obrázek

Americké akcie uzavřely smíšeně

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.