Akciové trhy - denní zpráva 22.7.2019

11:41 | B Z | Diskuze

Centrální banky v hlavní pozornosti trhů, velká jména budou reportovat výsledky

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Akciové trhy v USA v pátek klesaly a završily tak první výrazněji negativní týden od začátku června. S&P 500 za uplynulý týden odepsal 1,2%, Nasdaq 1,4% a Dow 0,7%. Trhy v pátek negativně reagovaly na snížení odhadů pro potenciální snížení sazeb FEDEM na konci července. Ve čtvrtek totiž člen FOMC Williams uvedl, že by měl FED jednat razantně, což trhy velmi povzbudilo směrem k očekávání 50 b.p. snížení sazeb. Mluvčí FEDU však později v nezvyklé reakci uvedl, že by investoři neměli brát jeho slova jako záruku toho, že centrální banka razantně sníží sazby, očekává se tedy snížení „pouze“ o 25 b.p. Volatilní vývoj pokračuje na ropě, která v pátek přidala 1,5% kvůli vyhrocené situaci na Blízkém východě v Hormuzském průlivu. Tento týden bude pokračovat bohatá výsledková sezóna za 2Q19, dnes bude reportovat například firma Halliburton, dodávající vybavení pro těžbu ropy, u níž se očekávají horší výsledky kvůli opatrnému přístupu těžebních společností, které omezují investice díky predikovanému poklesu poptávky při zpomalujícím růstu světové ekonomiky. Později v týdnu budou reportovat globální firmy jako Alphabet, Facebook, Ford, Tesla, McDonald´s či Coca Cola. Z ekonomických dat bude velmi sledováno čtvrteční zasedání ECB a rozhodnutí o úrokových sazbách. V současnosti činí dle Bloombergu pravděpodobnost snížení sazeb 50%. Případné snížení sazeb tento týden by bylo pro evropské akcie pozitivním impulsem. V USA pak bude v pátek publikován předběžný odhad HDP za 2Q, který by měl činit 1,8%, což je nejpomalejší růst za poslední 2 roky.

 

Avast prodává minoritu v analýze dat

Avast prodává 35% podíl za 61 mil. USD ve firmě Jumsphot, která se zabývá analýzou dat. Částka představuje asi 6 centů na akcii a představuje 1,5% z tržní kapitalizace Avastu. Tržby Jumpshotu tvoří asi 5% z celkových tržeb Avastu, takže se jedná o poměrně malé procento, nicméně růst tržeb Jumpshotu se pohybuje v dvojciferných hodnotách v zajímavém segmentu. Avast si pro tuto chvíli ponechává většinu, takže by transakce neměla mít dopad na EBITDA firmy a poskytuje možnost zajímavých synergií s kupující společností Ascential.

Zdroj:Česká spořitelna a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

O2 představilo výsledky za 3Q: Výnosy za odhady zaostaly, ziskovost naopak pozitivně překvapila

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 1.11.2019

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 1.11.2019

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z akciového trhu 1.11.2019

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z finančního trhu 1.11.2019

Ilustrativní obrázek

Článek BHS o dění na trzíchČti více
Ilustrativní obrázek

Saúdové upsali 1,5 % akcií Aramco za 25,6 mld. USD, IPO tak firmu ocenilo na rekordních 1,7 bil. USD

Ilustrativní obrázek

Německé akcie otevřely na kladné nule

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie na pozitivní vlně

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifická seance se nesla v pozitivním duchu

Ilustrativní obrázek

Černé zlato přítěží

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.