Akciové trhy - denní zpráva 22.7.2019

11:41 | B Z | Diskuze

Centrální banky v hlavní pozornosti trhů, velká jména budou reportovat výsledky

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Akciové trhy v USA v pátek klesaly a završily tak první výrazněji negativní týden od začátku června. S&P 500 za uplynulý týden odepsal 1,2%, Nasdaq 1,4% a Dow 0,7%. Trhy v pátek negativně reagovaly na snížení odhadů pro potenciální snížení sazeb FEDEM na konci července. Ve čtvrtek totiž člen FOMC Williams uvedl, že by měl FED jednat razantně, což trhy velmi povzbudilo směrem k očekávání 50 b.p. snížení sazeb. Mluvčí FEDU však později v nezvyklé reakci uvedl, že by investoři neměli brát jeho slova jako záruku toho, že centrální banka razantně sníží sazby, očekává se tedy snížení „pouze“ o 25 b.p. Volatilní vývoj pokračuje na ropě, která v pátek přidala 1,5% kvůli vyhrocené situaci na Blízkém východě v Hormuzském průlivu. Tento týden bude pokračovat bohatá výsledková sezóna za 2Q19, dnes bude reportovat například firma Halliburton, dodávající vybavení pro těžbu ropy, u níž se očekávají horší výsledky kvůli opatrnému přístupu těžebních společností, které omezují investice díky predikovanému poklesu poptávky při zpomalujícím růstu světové ekonomiky. Později v týdnu budou reportovat globální firmy jako Alphabet, Facebook, Ford, Tesla, McDonald´s či Coca Cola. Z ekonomických dat bude velmi sledováno čtvrteční zasedání ECB a rozhodnutí o úrokových sazbách. V současnosti činí dle Bloombergu pravděpodobnost snížení sazeb 50%. Případné snížení sazeb tento týden by bylo pro evropské akcie pozitivním impulsem. V USA pak bude v pátek publikován předběžný odhad HDP za 2Q, který by měl činit 1,8%, což je nejpomalejší růst za poslední 2 roky.

 

Avast prodává minoritu v analýze dat

Avast prodává 35% podíl za 61 mil. USD ve firmě Jumsphot, která se zabývá analýzou dat. Částka představuje asi 6 centů na akcii a představuje 1,5% z tržní kapitalizace Avastu. Tržby Jumpshotu tvoří asi 5% z celkových tržeb Avastu, takže se jedná o poměrně malé procento, nicméně růst tržeb Jumpshotu se pohybuje v dvojciferných hodnotách v zajímavém segmentu. Avast si pro tuto chvíli ponechává většinu, takže by transakce neměla mít dopad na EBITDA firmy a poskytuje možnost zajímavých synergií s kupující společností Ascential.

Zdroj:Česká spořitelna a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Sloupek Kateřiny Lhotské: Geniální myšlenka ministryně Schillerové!

Ilustrativní obrázek

Bayer hodlá prodat svůj Animal-health business za 7,6 mld. USD americké společnosti Elanco Animal He

Ilustrativní obrázek

Průzkum ČSOB: Firmy loví pracovní sílu už i na školách

Ilustrativní obrázek

Donald Trump opětovně kritizuje FED a volá po velikém snížení sazeb a novém QE

Ilustrativní obrázek

Článek BHS ke krizovým opatřením v Německu a USA

Ilustrativní obrázek

TOKOZ opět bodoval "Jeřábovým testem", tentokrát na ukrajiněČti více
Ilustrativní obrázek

Smíšené asijsko-pacifické indexy: RBA uvolní měnové podmínky, pokud bude zapotřebí

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza při úterním ránu na zelené nule

Ilustrativní obrázek

Akcie na Wall Street výrazně posílily

Ilustrativní obrázek

TradeFio – prodej 100 ks CVS

Ilustrativní obrázek

Wall Street roste

Ilustrativní obrázek

Asijské indexy v zelených číslech; Trump nevěří brzké dohodě, čínská CB nakročila k dalšímu stimulu

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.