Akciové trhy - denní zpráva 22.1.2021

10:05 | E V | Diskuze

Technologie v čele růstu.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Akciové trhy ve Spojených státech pokračovaly v růstu, když byly opět taženy akciemi technologických firem. Intel (+6,5%) byl další ze společností, která překonala odhady trhu jak na úrovni tržeb, tak i na úrovni zisku. Současná pandemie mluví ve prospěch Intelu, když stále přetrvává vyšší poptávka po laptopech. Segment počítačů meziročně rostl o 9% a příjmy z divize data center si také nakonec vedly lépe, než se čekalo a překonaly konsenzus o více než 11%. Zveřejněný výhled na první čtvrtletí letošního roku byl nad očekávání a firma také zvýšila svou roční dividendu o 5% na 1,39 USD na akcii. Po Netflixu je Intel další firmou, která svými lepšími než odhadovanými výsledy zvyšuje očekávání u dalších technologických firem, jež své výsledky zveřejní v následujících týdnech. Data ohledně počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti nepřinesla výraznější překvapení, když mírně klesla na 900 tisíc. Trhy nadále očekávají rychle oživení spolu s fiskálním balíčkem o objemu 1,9 bilionu USD za podpory Bidenovi administrativy. Výnosy na dluhopisech po většinou rostly, zatímco cena ropy se obrátila do mírného poklesu (Brent -0,1%, WTI -0,5%), když americká data o stavu zásob ukázala k růstu o 2,6 milionů barelů, zatímco konsenzus agentury Retuters očekával pokles o 1,2 milionu barelů.

Evropské akciové trhy během včerejšího dne spíše klesaly, když je dolů stahovaly zejména společnosti z energetického sektoru kvůli tlaku ze strany cen ropy. ECB na svém zasedání ponechala nastavení měnové politiky beze změny dle očekávání.

Asijské akciové trhy se dnes otáčí do červených čísel a částečně s sebou stahují i akciové futures ve Spojených státech, když se objevují zprávy, že do lockdownu by měla jít část Hong Kongu.

 

Krátké zprávy z ČR

Banky: Guvernér ČNB včera v rozhovoru řekl, že česká ekonomika potřebuje přísnější měnové podmínky ve srovnání s eurozónou. Konstatoval však, že neočekává, že by repo sazba letos překročila hranici 1%. (BBG) My očekáváme první zvýšení během letošního listopadu.

Poslanecká Sněmovna: Sněmovna včera schválila prodloužení nouzového stavu do 14.února.

Zdroj:Marek Dongres, analytik, Česká Spořitelna a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.