Akciové trhy - denní zpráva 21.5.2020

10:01 | E V | Diskuze

Po pauze ve středu opět růst.

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Akciové trhy během včerejšího obchodování po dni poklesu opět posilovaly. V USA už své ekonomiky alespoň částečně otevřely všechny státy. Postup vedly opět technologické akcie, Nasdaq za letošek celkově roste již o 8%. Trhy patrně podpořily FED minutes z dubna, jež ukázaly, že centrální banka je připravena podporovat ekonomiku, než se dostane na žádoucí úrovně a banka by mohla rovněž spojit rozhodování o výši úrokových sazeb více explicitně ve spojení se zamýšlenou úrovní makrodat jako je nezaměstnanost. Chuť investorů nakupovat zůstává celkově evidentně silná, i když dnes futures ukazují na asi půlprocentní pokles, to po tweetech prezidenta Trumpa kritizujících Čínu. Americký senát také schválil zákon zpřísňující kontrolu čínských firem, jež by také mohla požadovat stažení čínských firem z amerických burz. Diplomatické kontakty mezi zeměmi se údajně nadále zhoršují. Roste tak potenciál toho, že může mít situace na trhy rostoucí negativní vliv. Rostly i ceny ropy (+5%) poté, co opět poklesly zásob v Cushingu, snižujíc tak obavy o naplnění skladovacích kapacit, jež ropu poslaly v dubnu do záporných hodnot. Target zveřejnil výsledky nad odhady díky růstu online tržeb (+141%) a následuje tak dřívějších výsledky Walmartu či Home Depotu. Firma přesto zveřejnila meziroční pokles zisku přes 60% díky růstu nákladů, i tak byl zisk však stále nad konsenzuálními odhady. Výsledky dnes oznámí Best Buy, HP, Nvidia, Hormel Foods či Agilent. Z ekonomických dat budou dnes důležitá PMI data z USA i EU a počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA.

 

O2 získalo nové financování až do výše 9,24 miliard Kč

Firma prostředky z úvěru použije podle svého vyjádření z velké většiny na předčasné splacení stávajícího úvěru přes 7 mld. Kč a zbytek na obecné firemní účely. Bližší detail nebyly poskytnuty. Zadlužení firmy se mírně zvýší, poslední kvartál bylo na úrovni asi 0,6x čistý dluh/EBITDA bez započítání leasingu. Firma pomalu zvyšuje páku v bilanci skrze výplatu dividend.Zprávu hodnotíme jako neutrální.

 

Ex- dividend pro dividendy Avastu a O2 ČR

Dnes je ex-dividend datum na zbývající hrubou dividendu O2 ČR ve výši 4 Kč (z celkových 21 Kč) a rovněž na finální dividendu Avastu ve výši 0,103 USD.

 

Valná hromada Avastu

Avast dnes také pořádá valnou hromadu od 10:00 GMT v Londýně.

Zdroj:Jan Šafránek, Česká Spořitelna
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.