Akciové trhy - denní zpráva 20.8.2019

11:25 | B Z | Diskuze

Společnost Huawei dostala dalších 90 dní

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Společnost Huawei dostala dalších 90 dní

Akciové trhy posilovaly nad 1%, nevíce přidal Nasdaq (1,35%) v reakci na oddálení obchodních restrikcí vůči firmě Huawei o 90 dní, která by měla získat čas pro spotřebitele a firmy aby se připravili na výpadek dodávek od této firmy. Čína však v rámci obchodní dohody požaduje, aby byly jakékoliv restrikce vůči firmě ukončeny. Pozitivní sentiment doplnily ještě informace z Číny a Německa, které se chystají činit kroky na podporu ekonomik. Ať už je to v případě Německa polštář ve výší 50 mld. EUR, který by vláda uvolnila jako fiskální impuls nebo v případě Číny změny v určování základní úrokové sazby, která by měla být nižší a pomoci tak čínským firmám snížit úrokové náklady, což by dalo impuls i zpomalující ekonomice. Prezident Trump také opět apeloval na FED, aby snížil sazby o 1 p.b. a případně spustil nějakou formu kvantitativního uvolňování. Disney oznámil, že svou streamovací službu Disney+ spustí v listopadu vedle USA také v Kanadě a Nizozemsku a záhy v Austrálii a cena v těchto zemích bude od 6 do 8 USD. Investoři budou sledovat, jak rychle bude společnost schopna růst tržní podíl, zejména v porovnání s hlavním konkurentem Netflixem. Dnes bude výsledky zveřejňovat např. Home Depot, očekává se mírný růst zisku i tržeb a zejména budou sledovány komentáře ohledně výhledu firmy na stavebnický sektor a dopad celních opatření na sektor. Dnes nejsou očekávána významně cenotvorná ekonomická data.

 

Krátké zprávy z ČR

ČEZ: Státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze B. Havel potvrdil informaci, že vyšetřování ohledně možné korupce v rámci akvizice distribuční společnosti v Albánii z roku 2009 se chýlí ke konci a žádná podezření se zatím neprokázala. Tato záležitost by mohla mít dopad, pokud by se prokázalo, že zúčastněni byli někteří členové současného vrcholového managementu, což není známo a zdá se, že případ bude relativně brzo ukončen.

Zdroj:Jan Šafránek, Česká Spořitelna
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Bank of America vidí pozitivně vývoj evropského farmaceutického sektoru

Ilustrativní obrázek

Celní válka Čína-USA nám zatím spíš prospívá

Ilustrativní obrázek

Asijské trhy s výjimkou čínského posilují; Čína zúžila seznam zboží z USA zatíženého cly

Ilustrativní obrázek

Česká zbrojovka podle informací Hospodářských novin připravuje vstup na pražskou burzu

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 11.9.2019Čti více
Ilustrativní obrázek

Klidná seance pro asijské akcie, indické si připsaly 5 % po daňové reformě

Ilustrativní obrázek

Akcie na Wall Street zavřely smíšeně

Ilustrativní obrázek

Pražskou burzu vytáhla do plusu Erste Bank

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burze otevírá na zelené nule

Ilustrativní obrázek

Asijské trhy spíše rostou; Cut FEDu doprovází neměnná politika BoJ se slovy o příp. snížení sazeb

Ilustrativní obrázek

Po snížení klíčové úrokové sazby o 25 bps. uzavírá index Dow Jones růstem o 0,13%

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.