Akciové trhy - denní zpráva 20.8.2019

11:25 | B Z | Diskuze

Společnost Huawei dostala dalších 90 dní

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Společnost Huawei dostala dalších 90 dní

Akciové trhy posilovaly nad 1%, nevíce přidal Nasdaq (1,35%) v reakci na oddálení obchodních restrikcí vůči firmě Huawei o 90 dní, která by měla získat čas pro spotřebitele a firmy aby se připravili na výpadek dodávek od této firmy. Čína však v rámci obchodní dohody požaduje, aby byly jakékoliv restrikce vůči firmě ukončeny. Pozitivní sentiment doplnily ještě informace z Číny a Německa, které se chystají činit kroky na podporu ekonomik. Ať už je to v případě Německa polštář ve výší 50 mld. EUR, který by vláda uvolnila jako fiskální impuls nebo v případě Číny změny v určování základní úrokové sazby, která by měla být nižší a pomoci tak čínským firmám snížit úrokové náklady, což by dalo impuls i zpomalující ekonomice. Prezident Trump také opět apeloval na FED, aby snížil sazby o 1 p.b. a případně spustil nějakou formu kvantitativního uvolňování. Disney oznámil, že svou streamovací službu Disney+ spustí v listopadu vedle USA také v Kanadě a Nizozemsku a záhy v Austrálii a cena v těchto zemích bude od 6 do 8 USD. Investoři budou sledovat, jak rychle bude společnost schopna růst tržní podíl, zejména v porovnání s hlavním konkurentem Netflixem. Dnes bude výsledky zveřejňovat např. Home Depot, očekává se mírný růst zisku i tržeb a zejména budou sledovány komentáře ohledně výhledu firmy na stavebnický sektor a dopad celních opatření na sektor. Dnes nejsou očekávána významně cenotvorná ekonomická data.

 

Krátké zprávy z ČR

ČEZ: Státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze B. Havel potvrdil informaci, že vyšetřování ohledně možné korupce v rámci akvizice distribuční společnosti v Albánii z roku 2009 se chýlí ke konci a žádná podezření se zatím neprokázala. Tato záležitost by mohla mít dopad, pokud by se prokázalo, že zúčastněni byli někteří členové současného vrcholového managementu, což není známo a zdá se, že případ bude relativně brzo ukončen.

Zdroj:Jan Šafránek, Česká Spořitelna
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Měsíčník EU aktualit - Politika

Ilustrativní obrázek

Joe Biden v Bílém domě, nerozhodný Kongres a pnutí u republikánů

Ilustrativní obrázek

Peníze by měly vydělávat další peníze

Ilustrativní obrázek

Nad věcí - Spojené státy budou mít nového prezidenta i nové problémy

Ilustrativní obrázek

ČEZ: výsledky hospodaření za 3Q 2020Čti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v zisku

Ilustrativní obrázek

Asie obchodovala smíšeně, výrobce čipů TSMC oznámil výsledky a očekává větší investice

Ilustrativní obrázek

Klíčové centrální banky tisknou peníze jako o závod

Ilustrativní obrázek

Německý DAX se drží nuly, SAP a Covestro zvýšily celoroční výhled

Ilustrativní obrázek

Asijský trh převážně v zeleném

Ilustrativní obrázek

Německá burza zahajuje mírným růstem

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.