Akciové trhy - denní zpráva 20.6.2019

10:07 | A O | Diskuze

FED podpořil americké akciové trhy

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Akciové trhy ve Spojených státech včera pokračovaly v růstu po naznačení FEDu, že by mohlo dojít ke snížení sazeb později v tomto roce. Index S&P 500 si připsal 0,3%, Nasdaq 0,4%. Z jednotlivých sektorů se nejvíce dařilo zdravotnictví (+1%) a sektoru utilit (+0,8%). Ze zdravotnictví stojí za zmínku růst společnosti Allergan o 6,2%, u které prošel testováním lék Linzess, jež by teoreticky mohlo používat až 13 milionů dospělých v Americe trpících CIC. Dařilo se i společnosti Adobe (+5,2%), která reportovala lepší než očekávané tržby a zisk. Růst tržeb si společnosti připsala zejména v cloudových službách (+34%), což je pozitivní z důvodu vyšší marže.

Evropské trhy byly oproti americkým v lehké ztrátě a v očekávání dnes bude zejména zasedání Evropské rady, kde se bude diskutovat dlouhodobý finanční rámec pro roky 2021 až 2027 a hlavně obsazení klíčových postů po nedávných volbách. Londýnský FTSE 100 ztratil 0,5% a německý DAX 0,2%. Klesly akcie výrobci sportovního oblečení a obuvi Adidas (-1,9%) po tom, co ji soud Evropské Unie potvrdil neplatnost ochrané známky sestávající ze tří paralelních pruhů. Společnost rozhodnutí zklamalo, ovšem dodala, že verdikt se týká jen určitého tříproužkového provedení. Mírný růst si připsaly evropské automobilky po oznámení, že Čína bude s USA znovu jednat v rámci obchodních vztahů na summitu G20, který se bude konat příští týden. Daimler si připsal 1,1% a Volkswagen 1,4%. Podobně reagoval i výrobce čipů Siltronic (+4,9%).

 

Krátké zprávy z ČR

Telekomunikace: Vodafone včera představil nové tarify s neomezenými daty. Tarify jsou nicméně dostupné pouze v rámci balíčku s domácím internetem a musí je užívat minimálně dva zákazníci. Pokud tarif užívají 4 lidé ve skupině, vychází nabídka na 599 Kč/ uživatele měsíčně. Rychlost dat je také omezena na 5 Mbps. Nové tarify by měly zvýšit konkurenci v rámci produktových balíčků, což jsme očekávali, kvůli plánované fúzi Vodafonu s UPC. Nedomníváme se, že tyto balíčky jsou náhradou za klasické datové tarify. Tento krok lze brát jako preventivní opatření před potenciálním regulatorním zásahem do trhu mobilních dat.

O2 ČR by dnes měla rovněž představit nabídku nových tarifů, jako reakci na aktuální vývoj. Očekáváme vyšší datové limity na balíčkových produktech, které by měly dorovnat novou nabídku od Vodafonu.

Kofola: Podle generálního ředitele Kofoly Daniela Buryše jsou akcie firmy podhodnocené nejméně o 30%. Naše doporučení na Kofolu je pozitivní.

 

Zdroj:Petr Bártek, Marek Dogres, Česká Spořitelna
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.