Akciové trhy - denní zpráva 20.5.2020

09:54 | E V | Diskuze

Po silném pondělí nadšení opadlo.

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Akciové trhy během úterý převážně klesaly, palivo pro další růst došlo zejména ke konci obchodování v USA, patrně v reakci na analýzu, rozebírající validitu včera zmiňovaných úspěšných výsledků testování vakcíny proti COVID-19 od firmy Moderna (-10%) Jak jsme zmiňovali, test byl proveden na malém počtu zdravých jedinců, takže obezřetnost je na místě. Faktem nicméně je, že jakékoliv pozitivní zprávy z této oblasti budou mít pravděpodobně větší dopad než přicházející špatná ekonomická data, jež jsou obecně očekávána.

Walmart zveřejnil růst tržeb i zisku nad očekávání díky růstu online prodejů na rekordní úrovně (+74% r/r), firmě se vyplatily dřívější investice do dovážkové služby, takže byla schopna poptávku po předzásobování kvůli COVID-19 pokrýt. Akce firmy přesto mírně klesaly, jelikož je otázka, zda takové výsledky bude firma schopna udržet a firma stáhla výhled pro rok 2020. Výsledky Home Depotu byly o něco horší, firma zaostala za očekáváním na úrovni zisku, zejména kvůli růstu mzdových nákladů a nákladů na provoz obchodů v upraveném režimu. Tržby rostly meziročně přes 7%, nad konsenzuální odhady. Výhled je zde obdobný jako u Walmartu, firma svůj výhled pro letošní rok stáhla. Facebook spustí službu Shops, umožňující firmám vytváření e-shopů a prodej zboží na své platformě. Cena bude pro firmy zdarma, FB ze služby plánuje profitovat prodejem reklam. Služba bude očividně konkurovat Amazonu a bude zajímavé sledovat, za se tento projekt uchytí.

Akciové futures prozatím ukazují na pokračování mírného poklesu ze včerejšího obchodování.

 

Vienna Insurance Group zveřejnila za 1Q20 solidní výsledky, výhled ovšem neposkytla

Předepsané pojistné rostlo meziročně o 7,2% na 3 118 mil. eur, mírně nad konsenzuálními odhady. Finanční výsledek klesl meziročně o 25%, zatížen dopadem na přecenění investičního portfolia a dekonsolidace bytových družstvech. Čistý zisk rostl meziročně o 3% na 85,8 mil. eur, asi 3% pod konsenzuální odhady. Kombinovaný poměr se vylepšil a klesl celkem výrazně o 1,7 pb na 95,1%.

Výsledky za první kvartál byly celkově na úrovni našich odhadů a vzhledem k současné situaci se dají považovat za solidní. Trend v růstu předepsaného pojistného pokračoval z předchozího roku i nadále, v dalších kvartálech se nicméně očekává zpomalení. Finanční výsledek vypadá špatně, to je ale i důsledkem dekonsolidace bytových družstev v červenci loňského roku. Finanční výsledek zůstane pravděpodobně pod tlakem i nadále. VIG bohužel neposkytla výhled pro rok 2020, ale stále očekáváme, že se skrze současnou krizi dostane v solidní pozici. Konferenční hovor k výsledkům bude dnes od 15:00.

 

Rozhodný den pro dividendy Avastu a O2 v T+2

Dnes je poslední obchodní den s nárokem na zbývající dividendu O2 ve výši 4 Kč (z celkových 21 Kč) a rovněž poslední obchodní den s nárokem na finální dividendu Avastu ve výši 0,103 USD.

Zdroj:Jan Šafránek, Thomas Unger, Česká Spořitelna
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.