Akciové trhy - denní zpráva 20.10.2020

10:08 | E V | Diskuze

Trhy stále čekají na americký fiskální balíček.

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Americké akciové trhy na začátku týdne propadly (S&P 500 -1,6%, Nasdaq -1,7%) kvůli nejistotě ohledně schválení dalšího fiskálního stimulu ještě před prezidentskými volbami. Na dohodu ještě před volbami zbývá podle mluvčí dolní komory dva dny. V rámci indexů klesala tentokrát poměrně výrazně i velká technologická jména s výjimkou Netflixu. IBM po závěru trhu reportovala výsledky, které úplně nepotěšily. Firma sice dosáhla na trhem očekávaný očištěný zisk 2,58 USD/akcii, ale také oznámila 2,3 mld. USD odpis k chystanému prodeji IT outsourcingových služeb a stále neposkytla výhled na letošní rok. Intel naopak mírně získával po oznámení, že prodá výrobu NAND pamětí za 9 mld. USD do rukou SK Hynix. To udělá z SK Hynix jednoho z největších hráčů v této oblasti s tržním podílem přes 20%.

Dnes ráno asijské trhy také mírně klesaly pod vlivem vývoje v USA, trhu nenanbídka podporu ani schůzka OPEC+, na které nezazněly žádné konkrétní řešení proti klesající ceněn ropy. Futures se ale dnes ráno obrací mírně do plusu, když z USA zaznívají náznaky o sbližování názorů mezi Demokraty a Republikány ohledně stimulu. V Evropě se bude sledovat dále vývoj kolem brexitových rozhovorů, zdá se, že britský parlament by mohl tlaku z EU nakonec ustoupit.

 

Vláda schválila rozpočet pro rok 2021

Vláda v pondělí schválila návrh státního rozpočtu pro rok 2021, jež pracuje se schodkem 320 mld. Kč (asi 6% odhadovaného HDP v roce 2021 a po letošku druhý nejvyšší schodek v historii ČR), bez započítání dopadu navrhovaného zrušení superhrubé mzdy. Rozpočet by měl zahrnovat rekordní výdaje na investice, růst důchodů či vyšší výdaje do zdravotnictví. Rozpočet bude nyní schvalovat sněmovna, opozice kritizuje vysoký schodek, obdobně se vyjádřila i Národní rozpočtová rada. Pro letošní rok byl schválen schodek 500 mld. Kč.

 

5G sítě pro CETIN postaví Ericsson

Člen představenstva PPF V.Mlynář včera na twitteru uvedl, že CETIN si jako dodavatele infrastruktury pro 5G sítě vybral společnost Ericsson. Firmy uvedly, že podrobnější informace zveřejní po finalizaci kontraktu. Nečekáme žádné přímé finanční dopady na výsledky O2 ČR.

Zdroj:Pert Bártek, Česká Spořitelna
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.