Akciové trhy - denní zpráva 2.6.2020

09:53 | E V | Diskuze

Trhy pokračují v nákupním sentimentu.

Ilustrativní obrázek
Foto: Gerd Altmann

Akciové trhy během pondělního obchodování posilovaly ve všech regionech. V EU byly z důvodu svátků zavřeny některé trhy (Německo, Rakousko..), takže ty ještě zobrazují předchozí hodnoty. Na trzích tak pokračoval páteční sentiment, v němž aktuálně převažuje chuť nakupovat díky postupnému otevírání ekonomik nad potenciálními negativními jevy jako je napětí mezi USA a Čínou či nepokoje ve velkých městech USA. V růstu pokračovaly i ceny ropy, podle informací jsou OPEC a Rusko blízko dohodě o prodloužení snížených produkčních kvót za situace, kdy se ceny již kolem 35 USD za barel dostávají do úrovní, kdy pro producenty dává smysl obnovovat těžbu, což může potenciálně brzdit pokračující růst směrem vzhůru, pokud by nepokračoval adekvátní růst poptávky. Firma Eli-Lilly oznámila, že začala s první fází klinického testování potenciálního léku na COVID-19 pomocí protilátek. Výsledky by měly být známy do konce června. Jiná farmaceutická firma, Gilead Sciences oznámil, že lék remdesivir v rámci třetí studie ukázal mírné zlepšení u středně těžce zasažených pacientů, jímž byl podáván lék po dobu 5 dní, výsledeky u pacientů, jímž byl lék podáván 10 dní nebyly statisticky významné. Výsledky tudíž příliš nenaplnily očekávání a akcie firmy klesaly o 3,5%. Výrobce her Zynga oznámil, že koupí tureckého výrobce mobilních her Peak, za 1,8 mld. USD z poloviny za hotovost a z poloviny v akciích. Firma si od toho slibuje zvýšení aktivních denních uživatelů o 60% a přístup k jiné zákaznické skupině mimo USA. Akcie firmy po oznámení přidaly 5%, letos rostou již přes 57%. Výsledky dnes zveřejní telekonferenční firma Zoom Video Communications, jenž patřila v koronavirové krizi k preferovaným akcím a letos posilovala o 200%, investoři budou sledovat, zda se rapidní nárůst počtu uživatelů adekvátně promítne do hospodářských výsledků a ospravedlní vysokou valuaci na úrovni 350x očekávaného P/E. 

 

Avast bude pravděpodobně zařazen do indexu FTSE 100 v rámci následujícího převážení

Jednotlivé tituly v indexu budou po konci dnešního obchodování seřazeny dle jejich tržní kapitalizace. Tituly, jež budou do 90. místa, budou automaticky přidány do indexu.

Finální oznámení o změnách indexu bude ve středu po uzavření trhu a změny nabudou účinnosti k 22. červnu. Avast je aktuálně na 85. pozici v porovnání se zařazenými tituly v indexu z pohledu celkové tržní kapitalizace a 92. celkově z pohledu free-float tržní kapitalizace. Odhadovali bychom případnou váhu Avastu v indexu kolem 0,2% - 0,3%. Zejména v den zařazení titulu do indexu lze očekávat zvýšené institucionální toky kapitálu, jež dle našich odhadů mohou být na úrovni 8-10x násobku průměrných objemů za posledních 30 dní.

 

Komerční banka snížila úrokové sazby na hypotékách

Komerční banka včera oznámila snížení úrokových sazeb na hypotékách o 40 b.b. až 60 b.b. Hypoteční úrokové sazby Komerční banky tak aktuálně začínají na 2,29%.

Zdroj:Jan Šafránek, Česká Spořitelna
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.